Як ловити бичка. Снасті для лову бичка.

Прісноводний бичок, він же ротан, водиться у величезній кількості водойм Росії - від великих річок з досить сильною течією і кам'янистим дном, до маленьких, зарослих травою, мулистих ставків. Бичка можна зловити як на мілководді біля берега, так і на глибині, в значній відстані від берегової лінії. Хоч бичок і не сильно обережним, не перебірливий по відношенню до приманки, полювання за ним має кілька цікавих нюансів.
Вам знадобиться
  • - наживка;
  • - вудка;
  • - садок;
  • - металевий пінцет.
Інструкція
1
Підготуйте снасті для лову бичка. Виберіть вудилище і котушку. Можна використовувати звичайну колінчату вудку з котушкою класичного типу. Однак набагато зручніше застосовувати вудилище спінінга з безінерційною котушкою. Вудилище спінінга компактно, а в парі з безінерційною котушкою дозволяє виробляти дальній кидок. Намотайте на котушку 20-25 метрів волосіні. Оскільки бичок - невелика риба, вистачить волосіні товщиною 0,15-0,25 мм. Обладнайте вудку грузилом, поплавком і гачками. Поплавець і грузила можна вибрати легкі, якщо передбачається лов близько берега. Якщо можливі ситуації, за яких буде необхідна дальня занедбаність, слід погіршити грузило (від 10 грам) і підібрати відповідний поплавок. Гачки - найважливіша деталь снасті при лові бичка. Вони повинні бути досить великі і з довгою цівкою. Оскільки бичок цілком ковтає наживку, дрібні гачки з нього витягти практично неможливо.
2
Приготуйте наживку для полювання на бичка. Бичок не надто перебірливий в їжі. Однак він хижак і ловити його краще на живу приманку. Відмінно підійдуть дощові черв'яки. Але в їх відсутності прийнятним варіантом будуть шматочки м'яса або риби. Іноді клює бичок і на тісто.
3
Визначте місця і час лову. У ставках і озерах бичок ловиться близько берега там, де є зарості очерету або корчі, бажано сусідами з невеликими вирами. Попадається бичок і далеко від берега, на глибині. Як і у більшості поширених в Росії порід риб, влітку активне клювання бичка припадає на ранок і вечір. Восени ж, під час жора, бичка можна ловити весь день.
4
Здійсніть лов бичка. В обраний час проїдьте до місця лову. Снаряд снасть приманкою, здійсните занедбаність і чекайте. При відсутності клювань спочатку лову протягом 10 хвилин, здійснюйте закид в інше місце, переміщайтеся вздовж берега для того, щоб виявити бичка. При зниженні частоти клювань під час тривалого лову також варто переміститися в інше місце. Справа в тому, що бичок вельми малорухомий і може пройти досить багато часу, перш ніж він з'явиться на Звільнений місці.