Як гарантувати стіни під шпалери. Як гарантувати стіни з фарбою під шпалери.

Перш ніж наклеювати шпалери на стіни, необхідна ретельна підготовка поверхні. Стіни повинні бути оштукатурені, видалені ямки і тріщинки, які під шпалерами будуть прекрасно вимальовуватися. Грунтування - це важливий етап в ремонті. Від нього залежатиме, як щільно скріпить шпалери з поверхнею. Завдяки грунтуванню, стіни придбають однакову всмоктувальну здатність, і шпалерний клей рівномірно розподілиться по площині.
Вам знадобиться
  • - грунтовка;
  • - валик;
  • - кисть;
  • - телескопічна штанга;
  • - відро;
  • - пластмасова сітка.
Інструкція
1
Визначтеся з поверхнею. Шпалери можна наклеювати на старе основу або на знову оштукатурене. Перед нанесенням грунтовки на свіжу штукатурку має пройти досить часу, щоб стіна повністю просохла. Оскільки покриття свіже та рівномірне, то і гарантувати ви будете однаково по всій поверхні.
2
Проведіть долонею по старому основи. Якщо на руці залишається білий наліт або крихти штукатурки, то необхідна грунтовка глибокого проникнення або для крейдяних поверхонь. При хорошому щільному старому шарі перевірте його на рівномірність вбирання. Змочіть стіну мокрою губкою, перевірте, чи однаково швидко вбралася вода. Якщо ні, то відзначте ті місця, де вода зникла швидше. Вони вимагатимуть додаткового шару при грунтування.
3
Зверніть увагу при ремонті приміщення на цвіль. Якщо ви помітили в якомусь місці на стіні грибкові спори, то гарантувати необхідно спеціальними розчинами проти цвілі як під штукатурку, так і поверх штукатурки, перед обклеюванням шпалерами. Інакше розвивається грибок зіпсує вам не тільки стіну і шпалери, але і здоров'я.
4
Вивчіть інструкцію на упаковці з ґрунтовкою. Цей матеріал може продаватися в уже розбавленому вигляді або у вигляді концентрату. На етикетці написано, який витрата зчіплюються поверхню рідини буде потрібно на певний метраж. Прикиньте площу ваших стін і помножте на півтора. Ця кількість піде тільки на один шар грунтування стін. Якщо ви не впевнені в хороших якостях вашої штукатурки, то заґрунтуйте стіни під шпалери в два шари.
5
Розведіть грунтовку в відрі. Вставте в відро спеціальну малярську пластмасову сітку. Вона допоможе вам при використанні валика або кисті. Так як грунтовка рідка і буде сильно текти, якщо її погано віджати.
6
Насадите валик на телескопічну штангу. Це дозволить вам стояти на місці, а не стрибати на драбині вгору-вниз, щоб дістати до стиків стіни і стелі.
7
Обробіть ґрунтовкою всю поверхню стін. У вузьких або важкодоступних для валика місцях попрацюйте пензлем.
8
Повністю просушіть перший шар грунтовки і нанесіть другий. Висохле покриття стін буде гладким і злегка липким на дотик.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cEO3nJ0dhZ4
Корисна порада
При обклеюванні приміщення широкими флізеліновимі шпалерами нанесіть перший шар шпалерного клею, дайте йому трохи підсохнути і відразу намажте стіни другим шаром. Тільки після цього наклеюйте шпалери. Перший клейовий шар послужить додатковим грунтом.
При проведенні ремонтних робіт потрібно обов'язково гарантувати стіни. Наприклад, перед шпатлюванням або оштукатурюванням, наклеюванням шпалер. Тип грунтовки, як і інструменти, потрібно вибирати відповідно до розв'язуваної завданням.

Навіщо гарантувати

За допомогою нанесення грунтовки можна вирішити кілька задач. Якщо матеріал стіни неміцний і обсипається, на ній не будуть триматися нанесення оздоблювальні матеріали. Таку стіну грунтовка може просочити і укрепіть.В ході проведення ремонтних робіт стіни покриваються шаром пилу. Цей пил погіршує адгезію. Простіше кажучи, до курній стіні не прилипає шпаклівка або штукатурка. За допомогою грунтовки поверхневий шар пилу связивается.Поверхность стіни, яку необхідно пофарбувати, неоднорідна. Різні її ділянки можуть вбирати фарбу по-різному, що призведе до нерівномірного дофарбування і появи плям. Нанесення грунтовки створює на поверхні стіни плівку, завдяки якій фарба буде висихати равномерно.Еслі стіну не заґрунтувати, вона може витягати воду з нанесеного на неї розчину. В результаті він не зможе правильно затвердіти і набрати міцність. Це може привести до появи тріщин, відшарування і навіть руйнування раствора.Еслі стіна дуже гладка і не вбирає воду, будівельні суміші просто зісковзують з такої поверхні. Щоб до неї прилипав плитковий клей або шпаклівка, стіну обробляють спеціальною ґрунтовкою. Вона містить гранули, що надають стіні шорсткість, за рахунок якої матеріали на ній утримуються.

Як гарантувати

Поверхня повинна бути достатньо міцною. Все відшаровуються покриття з неї потрібно видалити. Якщо стіна була оштукатурена, потрібно дочекатися повного висихання нанесеного шару раствора.Для грунтовки зазвичай застосовують валик. Він продуктивніший порівняно з пензлем - з його допомогою можна швидко обробити великі площі. Кисть має сенс вибирати для роботи на невеликому або важкодоступному участке.Начать роботу варто з вивчення інструкції на каністрі з ґрунтовкою. З неї ви зможете дізнатися, який у рідини витрата і як на нього впливає тип поверхні. Інструкція розповість про час, який буде потрібно на сушку кожного шару і про те, скільки шарів потрібно нанесті.Для роботи з ґрунтовкою вам знадобиться ємність. Найзручніше користуватися спеціальною ванночкою для валика. Завдяки ребристою поверхні його зручно віджимати, видаляючи надлишки жідкості.Ето потрібно робити обов'язково. За рахунок видалення надлишків грунтовки з ворсу знижується її загальна витрата. Крім того, це сприяє більш рівномірному нанесенню складу і підвищує якість підготовки основи для подальших работ.Прі великої площі ґрунтованих поверхонь зручно користуватися телескопічною ручкою-подовжувачем. За рахунок цього пристосування всю роботу можна буде виконати, перебуваючи на підлозі, не користуючись драбиною або козламі.Для прискорення і полегшення процесу можна розділити роботу на два етапи. Спочатку заґрунтувати верхню половину стіни, а потім нижню. Це дозволить не відволікатися на постійне перехоплювання інструменту, прискорить роботу і знизить утомляемость.Прі роботі намагайтеся не пропускати ділянки поверхні. При подальшій роботі місця, не просякнуті ґрунтовкою, можуть піднести неприємні сюрпрізи.Еслі одного шару грунтовки недостатньо, перед нанесенням другого шару дочекайтеся висихання першого. Прискорювати сушку за допомогою технічних коштів не рекомендуется.Прі грунтуванні поверхонь валиком залишаються зони, в які він проникнути не може. Це кути між стіною і стелею, підлогою, іншими стінами. Їх слід додатково пройти пензлем.