Як розрахувати струм короткого замикання.

Необхідність знайти ток короткого замикання може з'явитися для перевірки обладнання на роботу в «стресових» умовах, для визначення придатності засобів автоматичного захисту лінії, в засобах захисту від грози . Є також ряд інших випадків, коли необхідно виконати розрахунок або вимір струму короткого замикання.
Вам знадобиться
  • ручка, папірець, калькулятор.
Інструкція
1
В будь електричної мережі джерело живлення включений послідовно до ланцюга споживачів. У разі короткого замикання відбувається заміна споживачів на простий електричний провідник. Намалюйте джерело живлення, від нього два дроти до споживачів. Конкретно для вашого випадку дізнайтеся, яке внутрішній опір джерела (в Омах) і його напруга (в Вольтах). Напишіть його поруч з джерелом живлення.
2
Дізнайтеся опір з'єднувальних проводів до місця короткого замикання. Є два способи: - теоретичний: дізнайтеся з якого металу зроблені дроти, їх перетин і довжину. За формулою R = r * l/s знайдіть опір, де r-питомий опір (таблична величина), l - довжина провідника в метрах, s - площа перерізу в квадратних метрах; - практичний: відключіть напругу від мережі, замкніть потрібний вам ділянку і підключіть до нього омметр, зніміть показання з прібора.Рассчітанное або виміряне значення опору підпишіть біля дроти.
3
Розрахуйте загальний опір кола при короткому замиканні. Для цього складіть опір джерела і провідників. Щоб зменшити похибку, можете виміряти і додати опір з'єднувальних клем. Струм короткого замикання знайдіть із закону Ома: I = U/R, де U - напруга джерела (пункт 2), R - загальний опір кола (пункт 4).
4
Якщо ж ви хочете визначити, яку «пробку» потрібно встановити у вашій квартирі для ефективного захисту від короткого замикання, скористайтеся спеціальним приладом. Він так і називається - вимірювач струму короткого замикання. Підключіть прилад в мережу і перейдіть в режим вимірювання струму короткого замикання. Опір приладу буде плавно падати, і він виміряє струм короткого замикання, якщо не спрацює автоматичний захист.
Зверніть увагу
Щоб уникнути загорянь електропроводки в квартирі, підбирайте захист, розраховану на струми багато менше струму короткого замикання.