Як виміряти електромагнітне випромінювання. наукова стаття про електромагнітне випромінювання побутових приладів.

У нашому житті ми з усіх боків оточені електромагнітними хвилями. Адже їх випромінюють не тільки наші побутові прилади, комп'ютери, вишки радіо-і телепередач, але навіть наша планета має фонове електромагнітне випромінювання . Як правило, ми стикаємося з неонізірующім електромагнітним випромінюванням - радіохвилі, інфрачервоне, оптичне й ультрафіолетове. Так що світло - це теж електромагнітне випромінювання. Крім того, рентгенівське і гамма випромінювання теж відносяться до електромагнітних.
Вам знадобиться
  • звичайний радіоприймач, індикаторна викрутка, ручної аналізатор напруженості електромагнітного поля.
Інструкція
1
З підручних засобів найкращим «улавливателем» електромагнітного випромінювання є звичайний радіоприймач, найкраще що-небудь з найдешевших моделей. Вони найкраще реагують на електромагнітні наводки. До антени такого приймача прикрутите петлю з дроту або проводу (радіусом не менше 20 сантиметрів), перебудуйте радіо на частоту, де немає трансляції та пройдіться по будинку, послухайте, як змінюється звук. Де спотворення звуку найбільш виразно чутні, там електромагнітне випромінювання сильніше.
2
Можна спробувати зробити процес виявлення сильних електромагнітних полів більш наочним. Сходіть у великий магазин радіоелектроніки і запитайте там індикаторну викрутку. Існує два типи таких викруток, беріть ту, в яку вбудований світлодіод і три маленьких батарейки. Зазвичай вони горять червоним. Будинки піднесіть таку викрутку до будь-якого включення приладу, проведіть вздовж проводів (навіть якщо вони вмонтовані в стіну) - чим інтенсивніше світло від викрутки, тим сильніше електромагнітне випромінювання.
3
Так як виміряти електромагнітне випромінювання в цифрах підручними засобами неможливо, то застосовуються спеціальні пристрої. Якщо ваші знайомі працюють в організаціях з охорони праці, сертифікації або в службі Держсанепіднагляду, можна спробувати попросити у них спеціальний прилад, який і покаже вам напруженість електромагнітного поля. Він називається ручної аналізатор напруженості електромагнітного поля. Прилад здатний вимірювати рівень електромагнітних випромінювань найпоширеніших частот. Увімкніть прилад і переведіть в режим відстеження потрібних вам частот. Так як стежити за всіма показаннями одночасно неможливо, активуйте режим запису результатів вимірювань, потім подивіться їх на комп'ютері. Одиниці виміру випромінювання також налаштуйте самостійно - від звичних «вольт на метр» до «мікроват на сантиметр квадратний».
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що електромагнітне випромінювання шкідливе для людського організму і по можливості слід його уникати.
Корисна порада
Скориставшись будь-яким з вищенаведених способів, ви без зусиль знайдете самі «небезпечні» місця у вашій квартирі.