Як зберігати жоржини взимку.

Жоржини - красиві довгоквітучі рослини, що мають саму різну форму суцвіть і широку гаму їх забарвлення. Сортів жоржин безліч, суцвіття їх мають різну величину і ступінь махровості, за що їх особливо люблять колекціонери. Восени бульби цієї квітки необхідно викопувати і відправляти на зимове зберігання.
Інструкція
1
Якщо літо було досить теплим і вологим, то бульби виростають великого розміру, повноцінно визрілими. Після перших морозів, надземна частина квітки чорніє і никнуть. Гострим міцним ножем або секатором зріжте завмерлі пагони в 15 см від коренів, обкопали кущ і акуратно, намагаючись не пошкодити, витягніть бульба із землі.
2
Злегка обітріть і обтрясіте їх від грунту і занурте в простору ємність з водою, отмойте від землі все кореневище і перенесіть в іншу ємність з розчином марганцівки. Розчин повинен бути середньої насиченості, що не світлий і не дуже яскравий. Бульби залиште лежати в ньому на 30 хвилин. Ці процедури дозволяють знищити патогенні мікроби та інших збудників захворювань, що у грунті.
3
Бульби дістаньте з марганцевого розчину і, опустивши вниз кореневищем, покладіть на паперові рушники, щоб вся волога вбралася і вода пішла з порожнистої частини стебла. Така обробка дозволить запобігти появі цвілі, яка може погубити кореневища квітки.
4
Через 10-12 годин, коли бульби повністю висохнуть, покладіть їх у ящик, застелений папером, на шар землі або тирси завтовшки 3 см. Уклавши ряд, засипте бульби сухою землею або тирсою, щоб не утворювалися порожнечі, потім укладіть наступний шар і засипте його. Краще використовувати тирсу хвойних порід, при цьому кореневища не всихають і відмінно зберігаються до весни. Заповнивши ящик, прикрийте його папером і віднесіть на зберігання.
5
Зберігайте ящики з бульбами на стелажах у погребі при температурі 3-6 градусів і вологості 70%. Перед посадкою дістаньте бульби, огляньте їх і зріжте уражені місця до здорових тканин, обробіть зрізи зеленкою і підсушіть їх.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CO7u8vtthB8
Корисна порада
Якщо ви - міський житель і підвалу у вас немає, то виконайте в ящику для зберігання бульб отвори, а самі бульби пересипте тирсою або перлитом. Зберігайте ящик на балконі, а під час холодів заносите його в квартиру, залишивши в самому прохолодному місці - біля балконних дверей.