Як побудувати човен з дерева. Як побудувати дерев'яний човен карбас своїми руками.

Проста дерев'яний човен - незамінний супутник для людини, яка любить відпочивати на заміських водоймах, ловити рибу і сплавлятися по річках в туристичних походах. На відміну від іншого водного транспорту, човен нескладно змайструвати самостійно, якщо ви вмієте обробляти дерево і володієте потрібними інструментами для її виготовлення. Човен, зроблена вручну, зможе витримувати вантаж до 400 кг, а згодом при бажанні ви можете встановити на неї мотор і вітрило.
Вам знадобиться
  • - дошки;
  • - листи фанери;
  • - олійна фарба;
  • - білила;
  • - цвяхи;
  • - шурупи.
Інструкція
1
Для виготовлення човна підготуйте матеріали - сім соснових дощок 15-20 мм завтовшки, 300 мм шириною і 5 м завдовжки. Ці дошки знадобляться для обшивки корпусу човна. Також підготуйте три соснових дошки 4 м завдовжки, 300 мм шириною і 50 мм завтовшки, соснову дошку 30х200 мм довжиною 2 м і два фанерних листа товщиною до 5 мм. Для заповнення стиків вам буде потрібно кілограм масляної фарби, а також три кілограми білил на оліфі. Для кріплення деталей човни підготуйте 1,5 кг цвяхів завдовжки 5 см і 1 кг шурупів такої ж довжини.
2
Почніть майструвати човен з виготовлення шпангоутів. Шпангоути повинні підніматися над рівнем борту на 200 мм. Після шпангоутів змайструєте форштевень і транец, встановіть їх на кільову дошку, довжина якої становить 4 м, а перетин 50х20 мм, за допомогою цвяхів. Прибийте цвяхами лавки між шпангоутами.
3
До бічних настановним дошках прикріпіть верхні сторони шпангоутів, форштевня і транця. Надустановочние дошки зніміть, коли робота буде закінчена, а також в кінці роботи спиляєте зайві краю шпангоутів - 200 мм, що виступають над кормою. Нижні бортові дошки прибийте цвяхами.
4
КІЛЕВ дошку відірвіть і прибийте замість неї дошки, з яких складається днище човна. Закріпіть на човні верхні бортові дошки. У місцях з'єднання дощок днища закріпіть три фальшкіль, щоб стики були герметичними.
5
Проконопатьте стики між дошками, змочивши паклю в оліфі, а потім зашліфуйте стики наждачним папером. У носовій частині човна змайструєте з фанери багажник для речей. Якщо ви ловите рибу, під середньою лавкою встановіть садок для улову.
6
Окрасьте човен зовні і всередині олійною фарбою на два-три шари. Виготовте з підготовлених заздалегідь дощок два весла. Човен готова.
Зверніть увагу
Портативну міні-човен «Гуппі» я - власник 6-метрового катера - і мій товариш по захопленню - автолюбитель і рибалка - спроектували і побудували, керуючись насамперед необхідністю мати бортовий Тузик для катери і човен-картоп для автомобіля. Ідею підказав проект човники «Джек Шпрот», опублікований в № 55 «Кия» (див. Тут), але корпус ми вирішили будувати зі склопластику.