Як почистити лямбда-зонд.

лямбда зонд - кисневий датчик на каталітичному нейтралізаторі вихлопної системи автомобіля. На старих автомобілях він може бути забруднений, що призводить до підвищеної витрати палива. Придбання нового датчика, ціна якого сягає 30000р, занадто проблематично.Единственный вихід - почистити лямбда-зонд
Вам знадобиться
  • Ортофосфорная кислота, тонка пензлик з натуральної щетини. Бажано - токарний верстат з тонким різцем.
Інструкція
1
Що знаходиться під захисним ковпачком робоча поверхня лямбда-зонда забруднюється нагаром і свинцевими відкладеннями. В результаті робота датчика стає некоректною. Після очищення поверхні нормальна робота лямбда-зонда відновлюється. Керамічна основа робочої поверхні датчика покрита тонким шаром платинового напилення, тому очищати прилад механічним способом заборонено.
2
Метод очищення лямбда-зонда полягає в 20-хвилинної промиванні його в ортофосфорної кислоти. Ця кислота розчиняє наліт, не завдаючи шкоди платиновим електродів. Перед промиванням датчик розкривається. Процедура розкриття: на токарному верстаті біля самої основи зрізають захисний ковпачок. Роботу проводять акуратно, з використанням тонкого різця. Використання ножівки по металу категорично не рекомендується через ризик пошкодити кераміку датчика.
3
Використовуючи тонку пензлик з натуральної щетини, ортофосфорну кислоту рівномірно наносять на керамічний стрижень лямбда-зонда з усіх боків. Омивається тільки робоча частина зонда, тому повністю датчик в кислоту не розчиняється. Брудний стрижень має чорно-коричневий колір. Чистий повинен мати сталевий відтінок. Після очистки датчик слід добре промити водою і просушити. Захисний ковпачок приварюють аргоновой зварюванням. Якщо аргоновой зварювання немає, то перед очищенням лямбда-зонда ковпачок не зрізати. Напилком в ньому проробляються два вікна шириною 3-4 мм. Процедура промивання кислотою відбувається за допомогою пензлика через ці віконця.
4
Заздалегідь перевіривши стан ущільнювального кільця, очищений лямбда-зонд вкручується на місце. Процес очищення кисневого датчика від відкладень можна повторювати необмежену кількість разів, у міру забруднення. Якщо очищення датчика не вплинула на його роботу, слід замінити датчик.
Зверніть увагу
Слід уникати контакту ортофосфорної кислоти з руками. Кислота викликає сильне печіння шкіри на руках.
Корисна порада
Замість ортофосфорної кислоти можна використовувати перетворювач іржі, в складі якого є ця кислота.