Як почистити кулер на комп'ютері. Як чистити системний блок.

Кулер - це невеликий вентилятор, який розташовується усередині системного блоку комп'ютера. Таких охолоджувальних пристроїв усередині системного блоку може бути декілька. Періодично слід чистити їх від пилу, що накопичився. Необхідно почистити комп'ютер від пилу, якщо змінився звук, видаваний кулерами системного блоку, або корпус почав грітися відчутно сильніше.
Вам знадобиться
  • - хрестоподібна викрутка
  • - м'який пензлик
  • - пилосос з регульованою потужністю всмоктування
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер, відключіть шнур живлення від електромережі. За допомогою викрутки зніміть гвинти, які утримують бічну стінку системного блоку. Зазвичай гвинти розташовані на задній панелі комп'ютера.
2
Покладіть системний блок на бік. Надіньте на пилосос пластикову щілинну насадку. Увімкніть пилосос на мінімальну потужність всмоктування і обережно почистіть внутрішні поверхні системного блоку від пилу. Намагайтеся не торкатися пилососом плат і розташованих на них елементів. Хоч вона і пластикова, а не металева, але все одно ви можете випадково змістити який-небудь конденсатор або реле на платі.
3
Для більшої чистоти можна протерти поверхні спиртової серветкою. Вату краще не використовувати, тому що вона залишає волокна, якщо випадково чіпляється за елементи на платах. Тепер, коли ви видалили пил, вільно гуляє по корпусу, можна зайнятися очищенням вентиляторів системного блоку.
4
Якщо в системному блоці є додаткові кулери, то зніміть їх. Як правило, просто пропилососити їх недостатньо. Віднесіть кулери у ванну кімнату і почистіть їх за допомогою пензлика, струшуючи пил в раковину.
5
Таким же чином почистіть кулер на відеокарті. Зніміть відеокарту, якщо вона у вас встановлена окремої платою, а не вбудована в материнську плату. Пензлем смахніте пил з лопатей кулера назовні. Не забудьте пройтися пензлем між пластинами радіатора. Знімати кулер з радіатором з відеокарти не варто. Наприкінці чищення продміть радіатор наскрізь самі або за допомогою функції видування пилу на пилососі. Вилетіла пил приберіть пилососом, пензлем або спиртової серветкою.
6
Кулер на материнській платі почистити складніше. Знімати його не варто, якщо у вас немає термопасти для процесора. Так що знову чистите пензлем і пилососом, при цьому уважно стежте за розлітається пилом, краще відразу ловити її пилососом. Дивіться, щоб пил не осідала в Роз'єм для пристроїв на материнській платі. Це може призвести до короткого замикання, тому після чищення кулера на материнській платі знову пройдіться по всій платі пилососом, приділяючи особливу увагу роз'ємів.
7
Якщо у вас є термопаста, то ви можете зняти кулер процесора разом з радіатором і почистити їх більш ретельно і акуратно. Потім за допомогою спиртової серветки очистіть поверхню каменю процесора і задню частину радіатора від залишків засохлої термопасти. Нанесіть нову термопасту на камінь рівномірним шаром і встановіть радіатор і кулер процесора на місце.
8
Вставте на місце відеокарту, закріпіть її гвинтом. Встановіть назад додаткові кулери, якщо вони були. Закрийте системний блок.
Зверніть увагу
Перевірте, щоб з кисті не лізли ворсинки. Нехай краще вона буде майже лисою, ніж ви залишите ворсинку де-небудь на платі комп'ютера.
При використанні комп'ютера відбувається його частковий знос, це вже не секрет для багатьох. Настає такий момент, коли звичний звук вентиляторів системного блоку починає наростати, перетворюючись на легкий гул. Це говорить про те, що необхідно очищати кулер , тому шари пилу додають велике навантаження при його розкручуванні. Власне, цей гул йде від збільшення навантаження на кулер .
Вам знадобиться
  • Викрутка «+», ватні тампони, машинне масло.
Інструкція
1
У надрах системного блоку здавна було 2 вентилятора: в блоці живлення і на процесорі. Потім стандартну комплектацію стали доповнювати вентилятором для жорстких дисків. Зовсім недавно відеокарти також стали постачати вентиляторами. Для початку нам необхідно розібрати системний блок: поверніть блок до себе тильною стороною і за допомогою викрутки «+» розкрутіть 2 гвинта. Бічну кришку притисніть і посуньте вперед.
2
Тепер нам необхідно дізнатися, який з кулер ов дає характерний звук, тобто максимально засмічений. Для цього включіть комп'ютер і з відкритою кришкою системного блоку прислухайтеся до гудіння вентиляторів. Визначивши шуканий елемент системи, вимкніть комп'ютер і обесточьте його. Найчастіше швидкому засмічення схильні моторчики відеокарт. Розглянемо приклад очищення вентилятора саме на відеокарті.
3
Від'єднайте відеокарту від материнської плати. Як правило, відеокарта знаходиться ближче інших до процесора і кріпиться на додаткову засувку. Акуратно вивільните відеокарту та оцініть ступінь її засміченості. Швидше за все, те, що ви побачите можна описати словами: «тут не ступала нога людини».
4
Скористайтеся пилососом для того, щоб прибрати грубу пил. Робіть це, не знімаючи кулер а з відеокарти. Як тільки ваш кулер закрутиться - справу зроблено.
5
Тепер необхідно від'єднати кулер від відеокарти. Для цього скористайтеся годинний викруткою або гострим кухонним ножем. Розкрутіть 4 маленьких гвинти, які знаходяться в кутах вентилятора. Від'єднайте кабель живлення вентилятора.
6
Після того, як ви зняли кулер , виконайте операцію очищення пилососом ще раз. Скористайтеся ватним тампоном для очищення лопатей вентилятора. Також протріть цим тампоном всі контакти відеокарти.
7
Підсумковим кроком очищення кулер а вашої відеокарти буде змазування моторчика. На вентиляторі є кругла наклейка, під нею завжди ховають нутрощі: вісь вентилятора і підшипник. Капніть крапельку машинного масла і прикріпіть гурток з клейкого паперу назад. Збірку все, що розібрали, виробляють у зворотній послідовності. Також скористайтеся моментом і пропилесосьте всі складові комп'ютера.