Як зв'язати білку.

В'язана на спицях білочка доставить радість вашій дитині і внесе різноманітність в сім'ю плюшевих і м'яких іграшок. Такий іграшки більше не буде ні в кого з друзів вашого малюка, а це значить вона буде унікальна і носити в собі тепло і любов, вкладені вами.
Вам знадобиться
  • - пряжа: по 50 г бежевій і кольору іржі;
  • - спиці № 3;
  • - 5 спиць № 3 для кругового в'язання;
  • - шматок штучного хутра 30 х 30 см,
  • - синтетична вата або поролон для наповнювача;
  • - 2 чорні гудзики для очей.
Інструкція
1
В'яжіть білку розміром 26 см лицьовій гладдю: лицьові ряди - лицьові петлі, виворітні ряди - виворітні петлі. Щільність в'язання: 24п.х34р. - 10х10 см.
2
Зв'яжіть зовнішню частину задніх ніг, спинку і частину голови. В'язати починайте з задньої правої ноги. Для цього наберіть ниткою кольору іржі 30 петель і пров'яжіть лицьовій гладдю 6 рядів. Закрийте з правого краю 12 петель, а 18 залиште. Задню ліву ногу в'яжіть симетрично (закрийте 12 петель з лівого краю). Пров'яжіть петлі задньої правої ноги, наберіть ще 28 петель і пров'яжіть петлі задньої лівої ноги. Разом 64 петлі.
3
Далі в'яжіть лицьовій гладдю. Ліву сторону в'яжіть симетрично правій. Через 23 ряду збавте праворуч в особових рядах 1 раз по 1 петлі, 2 рази по 2 петлі, потім закрийте 10 петель з правого краю.
4
Пров'яжіть 2 ряди і починайте додавати петлі. В особових рядах додайте з правого краю 6 разів по 1 петлі і 1 раз 4 петлі. У наступному особовому ряду почніть зменшення по спинці. Для цього через 24 петлі від правого краю пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою, потім в'яжіть 4 лицьових петлі, знову 2 петлі разом лицьовою і далі лицьові до лівого краю.
5
У наступному особовому ряду продовжите додавання з країв. Додайте 6 разів по 1 петлі. Одночасно в особових рядах робіть убавленія для спинки 12 разів. Після додатків по краях у двох наступних особових рядах зменшуйте петлі тільки для спинки і потім почніть убавленія і з країв. Зменшіть 6 разів по 1 петлі з правого краю і симетрично зробіть убавленія зліва.
6
Після того, як ви закінчите убавленія на спинці, пров'яжіть 10 рядів лицьовою гладдю, закрийте праворуч 10 петель, пров'яжіть 4 лицьові петлі, 2 лицьовій разом, 2 лицьові петлі і симетрично закінчите ліву частину. В особових рядах зробіть ще 7 убавленій для спинки і 5 додатків по 1 петлі з кожного краю. Після того, як ви закінчите убавленія на спинці, додайте з кожного краю через 1 лицьовій ряд 3 петлі. Закрийте залишилися 6 петель.
7
Зв'яжіть живіт білки і передню частину голови. Наберіть бежевій ниткою 6 петель. В'яжіть лицьовій гладдю. В особових рядах з правого краю і зліва додайте 8 разів по 1 петлі, провяжте лицьовій ряд по малюнку і почніть збавляти петлі.
8
Зменшіть в особових рядах 6 разів по 1 петлі з кожного краю. Далі в'яжіть лицьовій гладдю 26 рядів, потім додайте з кожного краю 3 рази по 2 петлі і 2 рази по 1 в кожному особовому ряду.
9
Через 1 лицьовій ряд зменшіть праворуч і ліворуч 6 разів по 1 петлі в лицьових рядах. Через 1 лицьовій ряд додайте з обох країв 6 разів по 1 петлі в лицьових рядах. На 5-му збавлянні (80 рядів від початку) закрийте середні 4 петлі і сторони закінчите отдельно.Для скосів збавте 5 разів по 1 петлі. На правій половинці збавте петлі зліва, ліву половинку в'яжіть симетрично.
10
В'язати задні лапки почніть з нижнього краю. Для цього наберіть ниткою кольору іржі 16 петель, розподіліть на 4 спиці і в'яжіть вкруговую лицьовій гладдю.
11
У кожному 7 ряду 3 рази додайте петлі за наступною схемою: після першої петлі першої та третьої спиць і перед останньою петлею другої та четвертої спиць вивяжіте із протягання по 1 лицьовій схрещеною петлі. Разом буде 28 петель.
12
Через 27 рядів збавте петлі: першу петлю першій і третій спиць пров'яжіть лицьовій, другу зніміть, як лицьову, третю пров'яжіть лицьової і протягніть через неї зняту петлю, третю і другу останню петлі другої та четвертої спиць пров'яжіть разом лицьовій. Повторіть убавленія 2 рази. Потім залишилися 16 петель розподілите по 8 на 2 спиці і зшийте швом «петля в петлю».
13
Передні лапки почніть в'яжіть від верхнього краю. Для цього наберіть ниткою кольору іржі 10 петель і в'яжіть лицьовій гладдю. З кожною зі сторін додайте в кожному 4 ряду 4 рази по 1 петлі. Далі, до цих петель наберіть ще 10 петель, розподіліть отримані 28 петель на 4 спиці і в'яжіть по колу.
14
У 15 ряду 7 раз кожну 3 і 4 петлю пров'яжіть разом лицьовій. Потім відокремте 12 петель і зв'яжіть 16 рядів лицьовою гладдю ниткою кольору іржі. Закрийте петлі. На решти 9 петлях в'яжіть ще 12 рядів лицьової гладдю бежевій ниткою, потім закрийте петлі. Зшийте боку лапок.
15
Для того, щоб зв'язати вушка, наберіть бежевій ниткою 12 петель і в'яжіть лицьовій гладдю. У кожному 4 ряду з обох сторін закрийте 5 разів по 1 петлі, закрийте залишилися 2 петлі.
16
Зшийте деталі, набийте іграшку ватою або поролоновою крихтою. Хвіст і пензлика на вухах зробіть з штучного хутра і пришити гудзики-оченята. Ваша білочка готова.