Як напрацювати реакцію.

Візуально-моторна реакція людини, як і будь-яка інша його здатність, може піддаватися розвитку. Для цього потрібно знати способи тренування реакції і, звичайно ж, застосовувати їх.
Інструкція
1
Попросіть свого товариша пограти з вами в гру. Вона досить проста, але разом з тим дуже ефективно розвиває швидкість реакції. Правила гри полягають в наступному: попросіть вашого товариша утримувати долоню, прямо спрямовану на вас, ваша ¬задача - потрапити ударами по долоні товариша, а тим часом в його завдання входить прибирати руку в момент нанесення вами удару.
2
Бийте по долоні так різко і несподівано для одного, як тільки зможете, збивайте його з пантелику паузами і поглядами мимо його очей і долоні. Тим самим швидкість реакції в такий простий, але напруженій грі буде розвиватися. Потім помінятися ролями - тепер ви тримаєте долоню і прибирайте її від ударів товариша. Для ускладнення завдання можете пересувати долоню у вертикальній площині, але при цьому дотримуйте техніку безпеки - відійдіть один від одного на таку відстань, щоб рука б'є не досягала до особи тримає долоню.
3
Розучуйте які-небудь фокуси з спритністю рук. Процес такого навчання добре розвиває швидкість реакцію . Почніть з жонглювання - кілька предметів, що пролітають перед вашими очима, постійно вимагатимуть того, щоб їх спритно ловили і тут же підкидали знову. Справитися з цим людина, що володіє поганою реакцією, відразу не зможе, а в міру успішного виконання даного завдання ви переконаєтеся, що реакція у вас стала куди краще. Крім того, жонглювання добре розвиває рухову координацію.
4
Пошукайте в мережі інтернет та встановіть собі на комп'ютер спеціальну програму для розвитку реакції. Наприклад, однією з таких програм є Effecton Studio 2005, яка здатна оцінити швидкість і дисперсію простої зорово-моторної реакції, швидкість складної зорово-моторної реакції, швидкість аудіо-моторної реакції, час реакції на рухомий об'єкт і так далі. Використовуючи оціночні дані програми, відстежуйте свій прогрес.