Як обрізати аудіофайл.

Доступність цифрового аудіоконтенту в даний час обумовлює наявність великої його кількості у багатьох користувачів персональних комп'ютерів. Але, якщо сучасні жорсткі диски дозволяють зберігати великі колекції музики, то портативні пристрої, наприклад mp3-плеєри, мають досить обмежений обсяг вбудованої пам'яті. Тому часто має сенс обрізати аудіофайл перед завантаженням в мобільний пристрій, значно скоротивши тим самим його обсяг.
Вам знадобиться
  • - редактор звуку Sound Forge Pro.
Інструкція
1
Відкрийте аудіофайл в редакторі Sound Forge Pro. Для цього виберіть в головному меню додатка пункти "File" і "Open ..." або натисніть клавіші Ctrl + Alt + F2, або Ctrl + O. У діалозі змініть поточну директорію на ту, в якій розташовується файл. Виділіть файл у списку. Якщо необхідно переконатися в тому, що це потрібний трек, відзначте прапорець "Auto play" - почнеться автоматичне програвання запису. Натисніть кнопку "Відкрити".
2
Дочекайтеся завантаження даних в редактор і побудови гістограми. Хід процесу буде відображатися індикатором прогресу, розташованим в рядку стану створеного вікна документа.
3
Визначте кордону, за якими необхідно обрізати аудіофайл. Для цього прослухайте запис, скориставшись кнопкою "Play Normal", розташованої нижче гістограми. Для переміщення по запису використовуйте смугу прокрутки і графічний курсор, позицію якого можна міняти за допомогою миші.
4
Виділіть початковий фрагмент аудіозапису, який необхідно видалити. Це можна зробити за допомогою миші, маркерів, розташованих над тимчасовою шкалою вгорі вікна документа або пунктів меню "Selection" розділу "Edit" головного меню програми.
5
Видаліть виділений фрагмент. В головному меню виберіть пункти "Edit" і "Delete", або натисніть клавішу Del.
6
Обріжте аудіофайл з кінця. Перемістіть горизонтальну смугу прокрутки до межі вправо. Проробіть дії, аналогічні описаним в кроках 4 і 5 для кінцевого фрагмента аудіозаписи.
7
Збережіть обрізаний аудіофайл. Виберіть в меню пункти "File" і "Save As ..." або натисніть клавіші Alt + F2. В отобразившейся діалозі "Зберегти як" введіть ім'я файлу і виберіть каталог для його розміщення. У випадаючому списку "Тип файлу" вкажіть формат, в якому буде збережений трек. У випадаючому списку "Template" виберіть шаблон стиснення аудіо. При необхідності натисніть кнопку "Custom" і задайте довільні параметри роботи кодувальника. Натисніть кнопку "Зберегти".
8
Дочекайтеся закінчення процесу збереження файлу. Його хід буде відображатися у вікні документа за допомогою індикатора прогресу. При бажанні можна перервати процес збереження, натиснувши кнопку "Cancel".
Зверніть увагу
Використовуйте операцію збереження копії (пункт меню "Save As ...") для того, щоб не перезаписати оригінальний файл.
Для створення оригінального дзвінка на мобільний телефон, або для створення звукової доріжки виступу або відеозапису необхідно підібрати музичні файли. Щоб отримати потрібний результат, файли можна обрізати і комбінувати за допомогою спеціальних програм.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - FreeAudioDub;
  • - mp3DirectCut.
Інструкція
1
Перейдіть по посиланню http://www.mp3cut.ru/, щоб обрізати музичний файл онлайн. Клацніть по кнопці «Завантажити mp3», у вікні, перейдіть до папки, яка містить аудіозапис, виділіть її та натисніть кнопку "Відкрити".
2
Далі клацніть по кнопці з трикутником для відтворення музичного файлу, виберіть потрібну ділянку за допомогою миші, далі натисніть кнопку «Розрізати і викачати». Дочекайтеся, поки програма виконає обрізку звукового файлу, у вікні введіть ім'я аудіозаписи, виберіть папку, куди її необхідно зберегти і натисніть "ОК".
3
Виконайте обрізку аудіофайлу з використанням програм FreeAudioDub і mp3DirectCut. Запустіть програму FreeAudioDub, у вікні натисніть кнопку Browse, щоб додати потрібний файл, виберіть файл з комп'ютера, натисніть «Відкрити». Далі вкажіть початок і кінець тієї ділянки, яка потрібно прибрати.
4
Для цього прослухайте пісню, запишіть початок і кінець потрібного шматочка. Виділіть частину до початку ділянки, натисніть кнопку з ножицями. Аналогічно відріжте другу непотрібну частину запису. Далі після виконання обрізки музичного треку збережіть результат, для цього клацніть по кнопці Save.
5
Виконайте обрізку музичного файлу з використанням програми mp3DirectCut. Запустіть програму, виберіть російську мову інтерфейсу. Перетягніть музичний файл з папки в область редагування. Далі вкажіть ділянку файлу, який необхідно отримати.
6
Клацніть по області редагування, в поле «Виділення» введіть »значення секунд і хвилин для вашої ділянки. Наприклад, вам потрібно вирізати з музичного файлу ділянку з першої хвилини до трьох хвилин і п'яти секунд. Значить, після слова виділення введіть 01'00'00 - 03'05'00. Виберіть меню «Правка» - «Обрізати». Далі збережіть результат за допомогою меню «Файл» - «Зберегти».