Як знайти роботу кухарем.

Щоб знайти хорошу роботу кухарем, потрібні рекомендації. При їх наявності людині з профільною освітою і пристойним досвідом влаштуватися в кафе або ресторан не так складно. Адже підприємства харчування відкриваються щодня, і набір лінійного виробничого персоналу йде практично скрізь, де нещодавно змінилася вивіска. Інша справа, якщо ви шукаєте роботу шеф-кухарем.
Вам знадобиться
  • - Резюме;
  • - комп'ютер;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Складіть резюме. Від того, наскільки якісно ви це зробите, багато в чому залежить частота, з якою вас будуть запрошувати на співбесіди. Пам'ятайте, що спочатку потенційні роботодавці знайомляться з резюме і тільки потім відбуваються (або не відбуваються) особисті зустрічі. Постарайтеся написати його без помилок, дотримуйтесь логічну і хронологічну послідовність викладу. Неодмінно опишіть свій досвід робота, а також утворення. Не забудьте озвучити в резюме особистісні якості, які, на ваш погляд, могли б охарактеризувати вас як гарного працівника: старанність, акуратність, обов'язковість та ін., - Зрозуміло, якщо вони насправді властиві вам.
2
Зробіть професійне портфоліо, замовивши у фотографа зйомку десятка найбільш цікавих страв, приготованих вами. Багато фотографують самі на любительський фотоапарат (або ще гірше - мобільний телефон). Відсилати роботодавцю неякісні фотографії не варто: по-перше, на них складно розгледіти подачу страви, якій ви напевно пишаєтеся, по-друге, змушувати дивитися неякісні фотографії - проявляти свого роду неповагу. Загалом, краще замовити фото у фахівця. Ще один важливий момент: отформатируйте зображення таким чином, щоб сумарно вони важили не більш 2-3 мб. «Важкі» додатка до листів насторожують менеджерів з персоналу. Можливо, хтось із них через незнання вирішить, що в листі вірус і зовсім не відкриє його, а у когось можуть стояти обмеження за розміром вхідної кореспонденції.
3
Вирушаючи на співбесіду, одягніться якомога більш консервативним. Пам'ятайте, що роботодавець має на увазі, що кухар - це творча одиниця, але розраховує він знайти, перш за все, адекватного керованого працівника. На інтерв'ю постарайтеся бути природним, стежте за темпом мови - мова не повинна бути повільніше або швидше, ніж ви говорите в звичайному житті. Заздалегідь продумайте відповідь на питання, яке задають всі без винятку рекрутери: «Чому ви пішли з минулої роботи?». Не варто лаяти попередніх роботодавців, тим більше - згущаючи фарби і перебільшуючи. Пам'ятайте, що у кожної медалі є дві сторони і екс-начальник може бачити ситуацію вашого розставання в дещо іншому ключі. Ніколи не кажіть, що пішли, тому що вас примушували готувати з неякісних продуктів або не допускали списань, а також інших подібних речей. На жаль, практично всі ресторатори прагнуть до скорочення витрат і чекають, що кухарі зможуть перетворити жорстке жилаве м'ясо в прекрасну відбивну, хоча на співбесіді можуть абсолютно щиро обурюватися разом з вами.