Як зшити чохол для матраца. форма наматрасника.

Чохол для матраца - це річ надзвичайно функціональна. Вона оберігає дорогий виріб від забруднень і зносу, а іноді може служити навіть прикрасою інтер'єру. Викрійки наматрасника бувають різними - від мішка у формі подовженою наволочки до роботи, ускладненою декоративними елементами. Новачкові найпростіше зшити чохол для матраца на еластичною кулісці, яка дозволить добре зафіксувати його на спальному місці.
Вам знадобиться
  • - Відріз тканини або простирадло;
  • - кравецький метр;
  • - ножиці;
  • - нитки і голка;
  • - швейна машина
  • - оверлок (за потребою ;;
  • - гумка;
  • - шпилька для заведення гумки;
  • - праска.
Інструкція
1
Підберіть підходящу тканину для пошиття наматрасника в залежності від його призначення. Наприклад, для ортопедичного матраца на дитячому ліжку можна підібрати меблеву оббивну тканина - днем спальне місце буде перетворюватися в додаткову ігрову зону. Для надувного матраца рекомендується робити чохол з брезенту, який вбереже виріб від швидкого зносу і дрібних проколів. Нарешті, в спальні буде доречна тканину будь-якого забарвлення і структури; можна скористатися навіть старої простирадлом.
2
Зробіть необхідні заміри майбутнього чохла. Для його пошиття необхідно дізнатися ширину, товщину і довжину даного матраца. Викрійка складатиметься з п'яти елементів: основний деталі (це довжина матраца плюс його ширина) і чотирьох бортів в голові, ногах і з боків (робляться згідно отмеренной товщині виробу).
3
Перенесіть отримані виміри на робочу тканину і намітьте на ній основну частину наматрасника. Якщо дозволяє розмір полотняного відрізу, то бортики можна виконати у вигляді подгібок. На матрац ж великої величини доведеться робити зшивні деталі. Для декоративного наматрасника можна комбінувати полотна різної кольорової гами. У цьому випадку рекомендується виконати основу в одному кольорі (можливо, в тон іншим деталям тканого інтер'єру кімнати); для бічних же частин виробу використовуйте тканину-компаньйон.
4
Вирізуйте деталі вироби по намічених лініях надзвичайно акуратно, гострими кравецькими ножицями, при цьому не забудьте залишити достатньо широкі припуски на крайні шви. Розрахуйте їх, виходячи з ширини конкретної гумки-куліскі: подгибка повинна бути зігнута в два рази, потім по її краю пройде строчка. Еластична тасьма повинна вільно простягнутися по виворітного краю наматрасника.
5
Обробляйте деталі чохла для матраца в такій послідовності: - прострочите на швейній машині чотири кутових шва вироби, з'єднавши бортики з основою; - обробіть шви на оверлок або вручну; - вільні краї полотна загорніть. Щоб утворилася чітка лінія згину, проведіть по ній вістрям нігтя; - ретельно відпрасуйте шви і зробіть строчку по краю подгибки, залишивши місце для заведення гумки.
6
Вам залишилося тільки всунути еластичну тасьму в готовий чохол для матраца і міцно зафіксувати її краю. Тепер виріб можна з легкістю надягати і знімати з матраца перед пранням.