Як годувати тхора.

Тхори - цікаві і милі тварини. Вони вже давно одомашнені і зможуть стати вам добрими і вірними товаришами. Догляд за тхорами відрізняється від догляду за іншими домашніми тваринами. Особливим має бути і годування.
Вам знадобиться
  • -Живий корм;
  • -фаршекаша;
  • -Овочі і фрукти;
  • -вітаміни;
  • -сухий корм;
  • -вода.
Інструкція
1
Давайте в їжу тхора живий корм. Це можуть бути щури, миші, черв'яки, птахи, кормові таргани, дрібна риба. Такий корм потрібно купувати тільки в зоомагазинах. Або, що ще краще, вирощувати самостійно. Не давайте тхора диких тварин (риб, комах, птахів). Вони є переносниками багатьох інфекцій. Це може вбити тхора.
2
Запустіть тхора в клітку і туди ж покладіть живий корм. Спочатку звір буде гратися з ним, а потім з'їсть. Після цього ретельно очистіть клітину від залишків трапези.
3
Якщо ви не можете дати в їжу тхора жива істота, годуєте його фаршекашей. Добре розварити будь-яку кашу. Додайте в неї ретельно порізане м'ясо. Туди ж покладіть субпродукти. Це може бути печінка, серце, нирки та інше. Додайте в фаршекашу мелені кістки, трохи шкіри. Тобто складу цієї страви повинен хоча б приблизно відповідати цілому тварині.
4
М'ясо та субпродукти краще брати нежирні. Уникайте використання свинини і баранини. Ці продукти важкі для шлунків тхорів. Раз на тиждень давайте пару цілих курячих голів. Звичайно, робити це краще в клітці. Голови можна замінити курячими шиями.
5
Придбайте в зооаптеке вітаміни для тхорів і регулярно давайте їх своєму вихованцеві. Ніколи не використовуйте корм або вітаміни для інших тварин. Один або два рази на тиждень давайте тхорам фрукти або овочі, але в невеликій кількості.
6
Якщо ви вирішили годувати свого тхора сухими кормами, то спочатку відмовтеся від використання інших видів їжі. Одночасно давати сухі корми, живий корм і фаршекашу не рекомендується. Щоб без проблем перевести тхора на сухі корми, потрібно вводити їх в раціон певним способом.
7
У перший день повністю розм'якшите корм в молоці. Додайте стільки ж за обсягом сирої курячої грудки. І такою сумішшю годуєте тхора. З кожним наступним днем зменшуйте кількість м'яса в їжі. Потім з кожним днем додавайте все менше і менше молока до тих пір, поки тхір повністю не перейде на сухий корм.
8
Виміряйте вагу їжі, який тхір зможе з'їсти за один раз. При наступному годуванні давайте йому точно таку ж порцію. Якщо ви дасте йому більше, він почне ховати їжу в різних місцях. Свіжа вода у тхорів повинна бути завжди у вільному доступі. Міняйте її два рази на день.
Зверніть увагу
Перед тим як дати тхора їжу, ретельно помийте її. У них дуже слабкий травний тракт. Потраплянню бруду або інфекції в їжу тваринного може вбити його.
Корисна порада
Поведінка тхора не залежить від способу його годування. Навіть якщо ви будете давати йому тільки живий корм, тваринка не буде агресивним.
Від правильного годування тхора залежить не тільки його здоров'я, але і настрій. При вмісті в домашніх умовах тваринам треба забезпечити повний комплекс необхідної їжі. До деяких категоріях продуктів треба ставитися з великою обережністю, незважаючи на те, що тваринам вони дуже подобаються.

Тхір - м'ясоїдна тварина

Головне, що повинен запам'ятати кожен власник тхора - це тварина належить до категорії м'ясоїдних. Основне місце в їх раціоні займає їжа, багата білком і вуглеводами. Тхори відрізняються здатністю швидко переварювати корм, тому навіть кістки засвоюються в організмі всього лише протягом декількох часов.В умовах природного середовища тхори харчуються дрібними гризунами, птахами і яйцями. У домашніх умовах вони охоче поїдають варене м'ясо індички і курки. Причому кісточки видаляти не варто. Будова щелепи тварина дозволяє справлятися з досить великими шматками м'яса, а кістки необхідні їм для зубів і нормального розвитку скелета. Обережність треба проявляти з сирим м'ясом, а від свинини краще зовсім відмовитися. Рідко можна давати тхорам варене м'ясо яловичини з мінімальною кількістю жиру.
Зверніть увагу на те, що при годуванні тхора ні в якому разі не можна змішувати готові корми з натуральною їжею. Такі експерименти можуть перетворитися на сечокам'яну хворобу у вихованця.
В якості додаткових джерел вітамінів тваринам обов'язково треба включати в раціон сир, печінка, рослинне масло і риб'ячий жир. Періодично можна балувати тхорів мишами і щурами, які продаються в спеціалізованих магазінах.Спеціалісти рекомендують готувати вихованцям, так звану, «фаршекашу» на основі м'яса, кісток і будь крупи. Крім того, існують спеціальні сухі корми для тхорів, збагачені вітамінами та поживними речовинами. Не варто плутати ці продукти з кормами для собак і кішок.

Чим не можна годувати тхора

З раціону харчування домашнього тхора варто повністю виключити солодощі, молочні продукти і свіжі яблука. Такі продукти погано засвоюються в шлунку тварини, а надмірне годування шкідливим кормом може призвести не тільки до розладу травлення, але і до серйозних заболеваніям.Практіческі кожен тхір із задоволенням їсть згущене молоко. Тварина відчуває справжній захват від цих ласощів. Тільки пропонувати йому такий продукт не можна. Згущене молоко поєднує в собі цукор і молоко, які тхорам протипоказані.
Тхори дуже вибагливе відносяться до нових продуктів у своєму раціоні. Нову їжу краще підмішувати до звичного корму невеликими порціями.

Рослинна їжа

У дикій природі тхори практично не вживають рослинні корми. Ці тварини - хижаки і харчуються виключно тваринною їжею. У домашніх умовах можна запропонувати вихованцеві родзинки, горох, картоплю або моркву.

Вода в раціоні тхора

Тхори за добу вживають досить велику кількість рідини. Вода повинна бути у вільному доступі постійно. Поїлку треба періодично оновлювати, але наливати занадто холодну воду не варто.