Як відновити системний реєстр.

Реєстр операційної системи - це база даних, в якій зберігаються абсолютно всі налаштування. Будь-яка зміна в одному з встановлених додатків завжди відображається в файлах реєстру. Зміни налаштувань системи також будуть відображатися в реєстрі. При невдалому редагуванні реєстру можна порушити злагоджену роботу системи і додатків, в цьому випадку вам знадобиться відновлення системного реєстру.
Вам знадобиться
  • Операційна система Windows XP, програмне забезпечення Regedit.
Інструкція
1
Чому відбувається порушення роботи системи чи конфлікт програм, який веде до неточного зміни файлів реєстру? Є певні правила, якими радять скористатися розробники операційної системи, але далеко не всі правила дотримується користувачами операційної системи. Тільки тому відбуваються порушення або збої в роботі системи.
2
Щоб уникнути раптового порушення роботи системи, а, отже, некоректного зміни файлів системи, необхідно проводити резервне копіювання файлів реєстру. Конфігураційні та файли реєстру можна знайти в папках C: WindowsSystem32Config і C: Documents and SettingsUser (файл Ntuser.dat). Після резервного копіювання цих файлів або навіть папок, їх можна зберегти на будь-якому змінному носії та в разі відмови роботи системи ці файли замінюються на їх копії.
3
Створення резервної копії реєстру можна виконати за допомогою спеціальної програмою «Архівація даних», яка йде в комплекті з операційною системою Windows XP. Для запуску цієї утиліти натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Програми», з відкрився списку виберіть папку «Стандартні», потім «Службові». Усередині цієї папки буде перебувати кілька утиліт, виберіть «Архівація даних». Також можна запустити дану програму за допомогою команди «Виконати»: введіть команду ntbackup і натисніть клавішу Enter.
4
Суть наступного способу резервування файлів реєстру полягає в попередньому копіюванні файлів реєстру. Це можна зробити за допомогою стандартного редактора реєстру. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Виконати». У вікні, введіть команду regedit і натисніть кнопку «ОК».
5
У головному вікні редактора реєстру виберіть потрібний розділ, виділивши його лівою кнопкою миші. Натисніть правою кнопкою миші для виклику контекстного меню, в списку, виберіть пункт «Експорт» і вкажіть шлях до місця збереження файлів реєстру.