Як збільшити продаж книг.

Поширення інтернету і всіляких електронних пристроїв для читання істотно знизило продажу звичайних книг . В результаті книжкові магазини сьогодні переживають не найкращі часи. Однак, продумана маркетингова політика дозволить збільшити продажі книжкового магазину.
Вам знадобиться
  • - використання мерчандайзингу;
  • - стимулювання збуту;
  • - аналіз асортименту.
Інструкція
1
Постійно привертайте увагу до вашого магазину за допомогою різних акцій зі стимулювання збуту. При цьому відмовтеся від будь-яких заходів, пов'язаних з разовою видачею подарунка. Ваша промо-акція повинна бути спрямована на спонукання клієнта до повторного візиту. Наприклад, ви можете видавати купони на знижку в наступному місяці.
2
Влаштовуйте розпродажі. Позбавляйтеся від морально застарілої літератури. У дану категорію потрапляють бестселери минулих років, інтерес до яких згас або не виправдав читацьких очікувань. Крім того, якщо та чи інша книга виходить з продовженнями, при вступі до продаж нового тому знижуйте ціну на попередні.
3
Зробіть ставку на дитячу літературу. Батьки і раніше не шкодують грошей на книги для своїх малюків. Крім того, розвиток електронної літератури майже не відбилося на дитячому секторі, оскільки яскраві, об'ємні книги навряд чи можна замінити. Розширте дитячий асортимент, зробіть перебування маленьких покупців у вашому магазині приємним і комфортним, наприклад, обладнайте ігрову зону в торговому залі. Поруч з відділом дитячої літератури розмістіть книги, тематика яких може зацікавити молодих мам (краса, кулінарія, езотерика, подорожі).
4
Активно використовуйте принципи мерчандайзингу. Розставте по всьому торговому залу так звані «якорі», які змусять покупця пройти через весь магазин. Наприклад, шкільні підручники розмістите в найдальшому кутку, адже покупці пройдуть за ними в будь-якому випадку. У центрі встановіть велику стійку з бестселерами і новинками: стрибок попиту на такі книги короткочасний. Саме тому необхідно активно пропонувати їх покупцеві на піку популярності. Не забувайте і про товари імпульсного попиту: в прикасовій зоні розмістіть канцелярію, маленькі книги, листівки, календарі.
5
У продажах книг важливе значення відіграє роль продавця-консультанта. Зрозуміло, важлива їх доброзичливість і працездатність. Однак першорядну роль відіграє ерудиція консультанта. Дуже часто та чи інша книга не продається, оскільки продавець не може оперативно її знайти. Персонал повинен добре орієнтуватися в асортименті, правильно вимовляти всі імена і назви і розбиратися в літературі в цілому.
Зверніть увагу
Багатьох прихильників читання в книгах приваблює запах. Подбайте про те, щоб в магазині був приємний аромат, книги не припадали пилом і не з'являлося затхлого запаху старої бібліотеки. Інакше всі ваші зусилля по збільшенню продажів будуть зведені нанівець.
Корисна порада
Підпишіться на інтернет-розсилки провідних видавництв. Так ви будете в курсі всіх випущених новинок, зможете робити закупівлі раніше за інших і ввести систему попередніх замовлень для покупців.