Як вибрати рацію.

Рації широко використовуються туристами, мисливцями, рибалками, спортсменами, охоронними підприємствами, будівельниками і т.д. На ринку представлений практично необмежений вибір рацій і радіостанцій від найдешевших моделей, до дорогущих комплексів. Тому дуже складно правильно вибрати рацію, яка потрібна саме вам.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з доступом в інтернет
Інструкція
1
До вибору рації необхідно підходити з усією серйозністю, щоб ваша покупка не дала збій в найвідповідальніший момент, як це найчастіше бивает.Для початку потрібно визначитися, для чого ви купуєте рацію. Існують професійні та аматорські рації. Один від одного їх відрізняє надійність, дальність дія, наявність додаткових можливостей і, природно цена.Любітьельскіе рації, які також часто називають воки-токі, ідеально підходять для туризму, риболовлі, полювання, походів в гори і просто для забави. Такі рації передбачені для періодичного, але не щоденного іспользованія.Современние аматорські рації досить надійні у використанні і мають хорошу дальність связі.Еслі ви купуєте рацію для полювання або риболовлі, щоб тримати зв'язок з товаришами, радимо вибрати модель із захистом від попадання вологи. А для мисливців підійде ще й ударопрочная рація.Профессіональние же рації створені для повсякденного, а найчастіше, і цілодобового використання. Їх відрізняє стабільність і надійність. Такі рації створені із пластику підвищеної міцності з алюмінієвим каркасом. Переважна більшість професійних моделей відповідають високому стандарту, встановленому НАТО.Етімі раціями користуються військові, охоронні підприємства та будівельники. Якщо ви не просто любитель погуляти в горах, а професійний альпініст, радимо зупинити свій вибір саме на професійній радіостанції. Витрачені кошти забезпечать вашу безпеку в будь-яких умовах.
2
Далі визначте частотний діапазон, в якому працюватиме пристрій. Якщо ви купуєте рацію для зв'язку з друзями, необхідно переконатися, що частоти роботи ваших рацій збігаються. В іншому випадку ви просто не почуєте друг друга.Существует три різновиди частотних диапозонов для сучасних аматорських рацій, які не потребують ліцензування: 433 - 434 Мгц (LPD-рації), 462 - 467 Мгц (FRS/GMRS) і 446 Мгц (PMR) Професійно рації часто оснащені клавіатурою для настройки певної частоти. Вони можуть працювати і в інших діапазонах, які вимагають отримання спеціальної ліцензії. Крім того професійні рації дозволяють користувачам створювати транкові мережі - мережі, в яких люди розбиті на групи і не заважають переговорам один одного.
3
Коли ви вже визначилися з технічними характеристиками своєї майбутньої рації, приступайте до вибору дизайну. На ринку представлений широке розмаїття моделей зі стильним дизайном - особливо це стосується любительських рацій.Охотнікі та рибалки зазвичай зупиняють свій вибір на моделях із захисною забарвленням. Туристи ж зазвичай купують рації в яскравих корпусах. Професійні рації найчастіше чорного кольору.
Зверніть увагу
При виборі рації зверніть увагу на частоту, в якій працює ваша рація і прилади друзів, з якими ви плануєте виходити на зв'язок.
Корисна порада
Також для мисливців буде дуже цікаво дізнатися, що спеціально для них створювалися рації, дзвінок яких імітує крики тварин і спів птахів. Головне, щоб крик не опинився ревом ведмедя під час шлюбного сезону - буде не дуже приємно.