Як підрізати кігті у кішки.

Одна з обов'язкових процедур, необхідних для догляду за кішкою - стрижка пазурів. Це, перш за все, необхідно для комфорту самої тварини, оскільки довгі відросло кігті заважатимуть. В природі дикі кішки стачивают кігті самі, домашні ж цього зробити не можуть. Крім того, у кішки з підстриженими кігтями менше можливості поранити господаря - стрижені кігтики залишають не такі глибокі і болючі подряпини. Є кілька правил, яких слід дотримуватися, якщо ви хочете підстригти кішці кігті самостійно.
Інструкція
1
Попросіть когось потримати кішку, щоб у неї була вільна тільки одна з чотирьох лап. Будьте готові до того, що тварина стане чинити опір і висловлювати обурення. Якщо ваша кішка агресивна, краще запеленать її в рушник. Використовуйте для процедури спеціальний інструмент - когтерезка. Її можна придбати у ветеринарній аптеці.
2
Легко натисніть на котячу лапку, взявши її між великим і вказівним пальцями. З подушечок лапки повинні при цьому здатися кігтики. Розташуйте когтерезка так, щоб її ріжуча кромка розташовувалася поперек кігтя, але не навскоси, інакше кіготь може потріскатися.
3
У кожної кішки всередині кігтя проходить порожнину, в якій розташований кровоносну судину. Зрізайте самий кінчик кігтя, його загострену частину, як би затуплена його - інакше ви ризикуєте зачепити посудину і викликати кровотечу. Для більшої впевненості можете подивитися кіготь на просвіт. Якщо у кішки чорні непрозорі кігті, спробуйте підсвітити їх знизу ліхтариком і будьте особливо обережні при стрижці.
4
На випадок кровотечі тримаєте напоготові кровоспинний засіб і клаптик тканини. Якщо кров не зупиняється, накладіть щільну пов'язку і зверніться до ветеринара.
5
Гострі краї кігтів після стрижки можна злегка відшліфувати пилочкою. Але якщо кішка насилу переносить процедуру стрижки, цей етап можна опустити. Можна також розбити процедуру стрижки на два сеанси: спочатку підстригти кігті на передніх лапах, а через кілька днів - на задніх. Тим більше, що кігті на задніх лапах ростуть повільніше.
Корисна порада
На жаль, стрижка пазурів не убезпечить вашу меблі від пошкоджень. Заборонити кішці точити кігті взагалі - не можна, це її природна природна потреба. Щоб меблі не страждала, купите або зробіть самі спеціальне пристосування для точки кігтів. Кішку цілком реально привчити точити кігті в певному місці, але для цього буде потрібно витримка і терпіння.