Як позбутися колтунів у кішки.

Пухнасті кішки володіють особливою чарівністю. Але і догляд за ними потрібен особливий, щоб на їх шкірці не з'являвся ковтуни - освіти з випали і скуйовдженим волоссям. Крім того, кішка може наковтатися власної вовни під час вмивання, що може призвести до проблем зі здоров'ям. Наберіться терпіння, будьте готові до того, що цієї прекрасної вовни доведеться приділяти увагу кожен день. Але якщо ковтуни у кішки все-таки з'явилися, потрібно відразу ж вжити заходів щодо позбавлення від них.
Інструкція
1
Приготуйте «пуходерка» - спеціальну щітку для вичісування довгої шерсті. Незважаючи на грізну назву, щітка видаляє тільки ту шерсть, яка вже відділилася від тіла кішки. Хоча, звичайно, якщо на тілі багато ділянок зі сплутати шерстю, є ризик зробити кішці боляче. Вам також може знадобитися сталева гребінець з тупими зубчиками. При виборі гребінця або пуходеркой керуйтеся рекомендаціями вашого ветеринара. Пам'ятайте - чим частіше ви вичісувати свою улюбленицю, тим менше дискомфорту їй буде доставляти ця процедура.
2
Покладіть кішку так, щоб було зручно і вам, і їй. Спочатку розчешіть шерсть на шиї. Рухайте гребінцем у напрямку росту шерсті акуратно і ніжно. Розмовляйте з кішкою, заспокоюючи її. Прочесавши шию, переходите до передніх лапок і пахв.
3
Самі проблемні зони у пухнастих кішок - животик і частина задніх лап, звана «штанцями». Зверніть на ці місця особливу увагу. Саме там найчастіше утворюються ковтуни, особливо якщо кішка не може дотягнутися до цих місць, вилизуючи себе. Виявивши ковтуни, акуратно розплутати їх руками і гребінцем, наскільки зможете. Особливо безнадійні ділянки краще вистригти ножицями.
4
Поставте тварина на ноги і розчешіть шерсть на спині і хвості. Закінчивши процедуру, погладьте кішку, похваліть її, дайте їй ласощі. Поступово ваша вихованка буде спокійно дозволяти вам розчісувати себе, можливо, навіть, мугикаючи від задоволення.
Зверніть увагу
Якщо на шкірці кішки є ковтуни, її краще не купати, поки вони не будуть видалені, інакше шерсть в проблемних місцях переплутається ще сильніше. Ретельно просушуйте і розчісуйте шерсть кішки після купання, інакше ковтуни можуть з'явитися заново.
Корисна порада
Велике значення у догляді за шерстю кішки грають вітаміни. У кішок, яким господарі регулярно дають вітамінні підкормки, шерсть менше сплутується, зростає здорова і блестящая.Даже якщо ви вичісувати кішку регулярно, вона все одно буде ковтати в деякій кількості власну шерсть під час вмивання. Для того, щоб грудки шерсті не скупчувалися в шлунку, викликаючи у тварини нудоту, а виходили природним чином, давайте тварині спеціальну пасту.