Як годувати стерилізованих кішок. Годування стерилізованих кішок.

Прийняти рішення про стерилізацію кішки буває непросто - адже це серйозний стрес як для самої тварини, так і для його господаря. Проте, якщо ваша кішка не веде вільний спосіб життя і не належить до числа племінних тварин, краще її стерилізувати. Нереалізовані репродуктивні потреби створюють ризик для здоров'я тварини. Але і після операції потрібно дотримуватися деяких правил, щоб кішка залишалася здоровою і активною. Зокрема, це стосується особливостей годування.
Вам знадобиться
  • - чиста вода
  • - натуральні або промислові продукти, які підходять для стерилізованих тварин
Інструкція
1
Пам'ятайте, що стерилізовані тварини потрібно менше їжі, так як воно починає вести менш активний спосіб життя. Їжа може залишитися для неї єдиною розвагою - намагайтеся не допускати цього. Грайте з кішкою, спілкуйтеся з нею.
2
Слідкуйте за тим, щоб в раціоні тварини було досить мінеральних речовин. А ось продукти, що містять фосфор і магній краще виключити, оскільки вони можуть привести до розвитку сечокам'яної хвороби.
3
Турботливі господарі часто вважають, що роблять добру справу, дбаючи про те, щоб в мисочці у кішки весь час була їжа. Але стерилізованих тварин цим можна надати «ведмежу послугу»: при такому режимі харчування воно неминуче набере зайву вагу. А ось чиста свіжа вода, навпаки, завжди повинна бути у кішки в мисочці.
4
Конкретні рекомендації по годівлі залежать від того, чим ви годуєте вашу кішку: натуральною їжею, або промисловими кормами. Якщо кішка їсть домашню їжу, після стерилізації їй можна їсти м'ясо (яловичину та птицю), молочні каші, овочі, кисломолочні продукти. Корисним і приємним для кішки доповненням раціону будуть субпродукти (курячі та яловичі сердечка, печінка, шлунки). Рибу стерилізованим кішкам краще не давати, з-за великого вмісту в ній магнію і фосфору.
5
Якщо ви годуєте вашого вихованця промисловими кормами, після операції краще звернути увагу на харчування класу «Premium» або «Superpremium». На упаковці зазвичай повинно бути вказано, чи підходить ця їжа для стерилізованого тварини. Деякі виробники випускають спеціальні серії кормів для таких кішок.
6
Не варто перестраховуватися і починати годувати вашу кішку дієтичної їжею для лікування сечокам'яної хвороби, якщо ознак хвороби у неї немає. Здорової кішці, нехай навіть і стерилізованої, дієтичний корм користі не принесе.
7
Контролюйте вагу тварини. Після операції кішка в будь-якому випадку злегка видужає, через це бити тривогу не варто, але не допускайте ознак ожиріння. Щоб визначити, чи не з'явився у кішки зайва вага, проведіть рукою по її спині і стегнах: при нормальній вазі кістки повинні бути відчутні на дотик.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що першу-ліпшу їжу з вашого столу не можна давати не тільки стерилізованим, а й звичайним кішкам, як би вони не просили. Смажені, жирні, гострі і солодкі продукти здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю тварини, зокрема, проблеми з печінкою і нирками.
Корисна порада
Якщо вам необхідно обмежити набрати зайву вагу кішку в їжі, не варто скорочувати кількість годувань - це викличе у тварини стрес, краще зменшіть порції.
Кішку, від якої господарі не планують отримувати потомство, слід стерилізувати. Це набагато безпечніше і корисніше для здоров'я тварини, ніж постійні тічки і тим більше використання препаратів для придушення статевої полювання. Однак ви повинні бути готові до того, що догляд за кішкою після операції буде забирати багато часу і сил.
Інструкція
1
Заздалегідь приготуйте все необхідне для догляду за кішкою в перший день після операції. Підстрижіть тварині кігті за допомогою спеціальних ножиць із закругленими лезами. Знайдіть простору високу коробку і утеплите її зсередини ганчірками, а потім постеліть на дно одноразову убираючу пелюшку. Купити таку пелюшку можна в людській аптеці.
2
Придбайте попону для кішки і обов'язково попросіть ветеринара показати вам, як саме її потрібно зав'язувати. У перші 7-10 днів кішка повинна ходити в цій попоні, інакше великий ризик, що вона роздряпала або разліжет шви, і рана відкриється. Вам доведеться регулярно знімати попону і обробляти шви, тому чим швидше ви навчитеся закріплювати цей «одяг» на тілі тварини, тим краще.
3
Привізши кішку додому після операції, акуратно укладіть її в коробку. Тварини по-різному переносять наркоз: може початися блювота, мимовільне сечовипускання і пр. Крім того, кішка буде млявою, температура її тіла знизиться. Не відходьте далеко від коробки: тварина може намагатися вибратися назовні. Після наркозу координація рухів буде серйозно порушена, тому кішка може врізатися в що-небудь або впасти. Ваше завдання - не допустити цього.
4
Уважно спостерігайте за станом кішки в перші дні після операції. Ветеринар призначить дату, коли потрібно буде приїхати в клініку для повторного огляду і зняття швів, і до цього дня ви повинні приділяти тварині якомога більше уваги. 1-2 рази на день знімайте попону і акуратно обробляйте шви засобом, який призначив ветеринар (це може бути перекис водню, левомеколь і пр.) Бажано робити це удвох і дуже обережно, адже навіть дуже лагідна кішка може стати агресивною, відчувши біль.
5
Постарайтеся звести до мінімуму ризик того, що кішка абикуди заплигне. Після операції їй буде важко в перші ж дні повернутися до нормального життя, та й попона заважатиме. В кращому випадку кішка може просто не дострибнути до улюбленого шафи або столу. Буде гірше, якщо вона впаде і боляче вдариться. Найстрашніший варіант - якщо кішка зачепиться за ручки шафи або інші виступаючі деталі попоною і повисне на ній. Постарайтеся звести ймовірність виникнення таких неприємностей до мінімуму.