Як знизити температуру ноутбука. Як охолоджувати ноутбук в домашніх умовах.

Ноутбук - гаджет, який дуже зручний у використанні, так як при наявності бездротового інтернет-з'єднання ви можете працювати там, де вам зручно. Також ноутбук стане в нагоді людям, ведучим "кочующий" спосіб життя. І майже кожен власник ноутбука рано чи пізно стикається з проблемою перегрівання машини. Це доставляє дуже багато незручностей, особливо якщо ви працюєте з ноутбуком на колінах. Як понизити температуру вашого ноутбука?
Вам знадобиться
  • Балончик зі стисненим повітрям, пензлики, термопаста, вентильована підставка, викрутки.
Інструкція
1
Система ноутбука при роботі значно нагрівається. Саме тому в будь-якому комп'ютері встановлюється система охолодження. Проте з часом ноутбук починає перегріватися і доставляти значні незручності. Найкраще встановити відразу після покупки утиліту, за допомогою якої ви зможете постійно стежити за температурою системи. Вона дуже легка і не витрачає багато ресурсів. Якщо ваш ноутбук перегрівається вище норми, то є кілька способів усунення цього явища.
2
Спробуйте налаштувати режим енергозбереження. Пам'ятайте, що ноутбук нагрівається тільки в тому випадку, якщо він використовується. Налаштуйте систему оптимальним чином. Виставите інтервали, після яких ноутбук буде переходити в сплячий режим. Врахуйте, що вимкнений екран також допомагає знизити нагрівання. Перевірте, скільки ресурсів використовують програми, які працюю в фоновому режимі. Залиште працюючими тільки ті, які вам необхідно.
3
Ще один спосіб знизити температуру - підняти трохи задній торець ноутбука. Вентиляційні отвори знаходиться зазвичай знизу або в клавіатурі. Піднявши трохи ноутбук, ви забезпечите більш інтенсивну циркуляцію повітря і понизите рівень температури системи.
4
Купіть вентиляційну підставку. Зазвичай вона харчується від USB-порту. Її суть полягає в тому, що в ній встановлені додаткові охолоджуючі вентилятори, які сприяють охолодженню корпусу і забезпечують додатковий приплив повітря. Слід зазначити, що її доцільно використовувати тільки тоді, коли ноутбук працює від мережі, так як така підставка споживає немало енергії.
5
Регулярно прочищати систему охолодження. З часом на лопатях вентилятора збирається багато пилу, яка міститься в повітрі. Цей пил починає перешкоджати нормальній роботі, тому вентилятори починають гірше охолоджувати ноутбук і температура неухильно зростає. Для прочищення необхідно зняти деталі корпуса, що закривають вентилятори, щоб отримати доступ до охолоджувальної системи. Прочистите всю систему за допомогою пензликів і балончика із стислим повітрям.
6
Також з часом необхідно міняти термопасту. Вона є сполучною ланкою між мікропроцесором і радіатором охолодження. Якщо термопаста починає втрачати свої якості, то перестає проводити тепло. Заміна термопасти - процес нескладний, тому можна це зробити своїми руками в домашніх умовах. Однак якщо ваш ноутбук ще на гарантії, то необхідно його віднести в сервісний центр, щоб через несанкціоновані втручань не позбутися гарантії.
Корисна порада
Регулярно прочищати систему охолодження. Постійно стежте за температурою системи.