Як лікувати грижу стравоходу. грижа стравоходу Як вилікувати.

Грижа стравоходу діагностується на прийомі у лікаря-гастроентеролога. Хвороба являє собою зсув якого-небудь органу в черевній порожнині (найчастіше шлунка) через харчове отвір діафрагми в грудну порожнину. Найчастіше цей діагноз носить придбаний характер, але бувають випадки вродженої патології, коли дитина народжується з укороченим стравоходом.
Інструкція
1
Діагностується захворювання - грижа стравоходу - за допомогою ультразвукового дослідження, рентгена і огляду лікаря, крім того, в обов'язковому порядку здається аналіз крові. Додатково може призначатися обстеження, під назвою «езофагогастроскопія».
2
Як правило, лікування даного захворювання може бути консервативним і хірургічним. Перше спрямоване на стабілізацію стану хворого, його метою є стійка ремісія хвороби, запобігання ускладнень і погіршення стану пацієнта. В основі цього методу лікування лежить призначення спеціальних лікарських засобів, дія яких спрямована на зниження кислотності шлункового соку, вони добре знижують шлункову секрецію і забезпечують захист слизової оболонки стравоходу від руйнівного впливу шлункового соку.
3
Крім цього, хворому рекомендують дробове харчування, дієту. Їжу необхідно приймати невеликими порціями 5-7 разів на день. Паралельно призначається курс препаратів, які є профілактикою деяких супутніх хвороб, наприклад, запорів. Пацієнту також необхідно вживати не менше двох літрів на добу чистої води і більше перебувати на свіжому повітрі.
4
У випадку, коли діагностується грижа стравоходу занадто великого розміру, лікарі-гастроентерологи наполягають на хірургічному втручанні. Операція показана, якщо відсутні результати лікування вищеописаним способом. Також її проводять, якщо у пацієнта виникли ускладнення у вигляді ерозії стравоходу, запалення стравоходу, кровотечі, виразки стравоходу, анемії. Також якщо грижа локалізується в грижових воротах і спостерігається дисплазія слизової оболонки стравоходу, це є показанням до проведення оперативного втручання.
5
У пацієнтів може діагностуватися околопіщевие ковзаючі грижі, які можуть сприяти обмеженню освіти надалі.
6
Операція проводиться в стаціонарних умовах, під загальним наркозом. Як правило, в черевну порожнину перетягуються шлунок і більшу частину стравоходу, а за допомогою спеціального методу звужується і зміцнюється частина діафрагми.
7
Післяопераційний період триває 7-10 днів під наглядом медичного персоналу. Пацієнт може вставати вже на другу добу, а після виписки забути про своє захворювання.