Як викопати свердловину. свердловину коли копати.

Перед тим як копати свердловину , потрібно віддавати собі звіт, що свердловина і колодязь - різні речі. При цьому глибина справжньою артезіанської свердловини в десятки разів більше глибини колодязя, а значить без спецтехніки справа не обійдеться. А ось вирити свердловину у вигляді колодязя можна і самому.
Вам знадобиться
  • мотузка, штикова лопата, совкова лопата, кирка, відра, мотузкові сходи, бетонні кільця.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем для майбутньої свердловини. При цьому потрібно враховувати наявність поруч місця з великими запасами води. Так якщо неподалік розташовується озеро або річка, одному рити краще не намагатися, тому що грунт в цьому місці досить вологий і може відбутися його обвал, в той час коли людина буде перебувати в свердловині під час роботи. Не починайте рити свердловину там, де грунт вже просів, тому що готовий колодязь може просто обсипатися і забитися.
2
Намітьте межі ділянки для майбутньої свердловини (колодязя). Для цього за допомогою мотузки Обгородіть кордону у вигляді кола діаметром більше 2-х метрів. Очистіть обгороджена ділянка: видаліть коріння рослин та інші елементи, які можуть перешкодити риття.
3
Візьміть в помічники одного-двох людей і приступайте до риття. Для риття можна скористатися звичайною штиковою лопатою.
4
Виймайте грунт з колодязя (свердловини) за допомогою совкової лопати, а якщо глибина буде досить великий, грунт можна насипати у відра і передавати за допомогою блоків помічникам, які перебувають нагорі.
5
прорубати в стінах колодязя (свердловини) глибокі уступи, щоб потім можна було легко вибратися на поверхню. Або можна використовувати звичайну мотузяну драбину, верхній кінець якої потрібно надійно укріпити на поверхні.
6
Покладіть всередині виритої свердловини бетонні кільця, які допоможуть запобігти можливе обвалення стінок. При цьому кільця можна укладати і без використання автокрана. Досить розташувати важіль у вигляді «журавля» у краю свердловини і за допомогою фіксуючих елементів закріпити на ньому. Не забудьте про те, що плече важеля з вашого боку має бути великим. Це дозволить піднімати і опускати кільця, не докладаючи величезних зусиль.
7
Далі можете встановити в готову свердловину насос або класичний підйомний механізм для відра.