Як виростити вербу.

Іва любить тінисті ділянки з високою вологістю. У природі вона росте в основному уздовж заплави річок, а також поблизу інших водойм. На присадибній ділянці івам зазвичай відводиться місце поряд з парканом. Їх можна стригти, моделюючи «ж ИВУЮ » огорожа. Саме за цю якість верби полюбилися багатьом садівникам і городникам.
Вам знадобиться
  • - Посадковий матеріал;
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Підготуйте ями для верби. Робити це треба за півроку до посадки: так, якщо вона намічена на весну, ями має сенс зробити з осені, і навпаки. Справа в тому, що земля в ямах повинна «відстоятися», що не тільки значно збільшує приживлюваність саджанців, а й забезпечує їм гарний розвиток. Готуючи ями, важливо правильно визначити їх розмір. Коренева система цих дерев (втім, серед верб є і чагарники) досить розгалужена, тому площа їй потрібна не менше 1 куб.м.
2
Засипте посадкову яму на половину висоти рослинним сміттям: гілочками, стружкою і тирсою листяних порід дерев, скошеною травою і т.д. Потім покладіть органічні добрива - компостну землю або перепрілий гній. Додайте 30 г суперфосфату. Останній шар - попередньо знятий з поверхні ями родючий шар ґрунту.
3
Заготовте посадковий матеріал. Розмножують кустовую вербу діленням куща, дерева - живцями, які нарізаються на початку березня, коли дерево ледь тільки початок сокогонним. До посадки живці ставлять у воду, а після утворення коренів прикопують в «школу» - тимчасову грядку, де за ними доглядають також, як за живцями смородини.
4
Вибирайте для посадки верби на постійне місце похмурий або навіть дощовий день. Як показує практика, саме в такі дні пересідаємо саджанці найкраще вкорінюються. Висаджуйте кущові форми, трохи нахиливши на північ. Згодом з південного боку верба утворює більше гілок, цей крок необхідний, щоб кущ не виглядав кособоким.
5
Поливайте і підгодовуйте вербу як органічними, так і мінеральними добривами. Навесні вона чуйна на внесення азотистих, наприклад, сечовини. В середині літа непогано підживити калійними. В кінці першого року вегетатики удобрити настоєм зброджених бур'янів. Подальша агротехніка догляду за вербою зводиться до полив і весняної обрізування з метою формування крони.