Як відкрити приватний музей.

Багато людей захоплюються колекціонуванням. У деяких інтерес до збирання, що виник в дитинстві, не згасає з віком. Якщо ви можете похвалитися колекцією предметів, які можуть бути цікаві іншим людям і у вас є бажання поповнювати її новими предметами і розповісти про своє захоплення навколишнім, відкриття власного музею допоможе в цьому, дозволить знайти однодумців за інтересами і навіть заробити за допомогою свого захоплення.
Інструкція
1
Ідея та експонати. Насамперед необхідно визначитися, з якої причини у вас виникло бажання відкрити музей : це прагнення поділитися з оточуючими своїми інтересами або бажання заробити. У першому випадку в якості експонатів будуть виступати ваші власні колекції. Якщо ж стоїть мета - отримати вигоду, має сенс просто придбати кілька колекцій цікавих предметів. Предметів у колекції має бути достатньо, щоб виставити їх на загальний огляд.
2
Приміщення. Якщо є така можливість, приміщення для майбутнього музею краще придбати у власність, щоб не залежати від постійно зростаючій орендної плати. Інший варіант - спробувати знайти спонсора: велике установа, яке могло б дозволити розмістити музей в своєму приміщенні або запропонувати пільгові умови оренди.
3
Персонал. Необхідний мінімум - це бухгалтер, хранитель, відповідальний за експонати і організацію виставок, людина зі знанням комп'ютерної техніки і прибиральниця. Цілком можливо, може знадобитися реставратор і екскурсовод зі знанням іноземних мов.
4
Бюджет. Необхідно розписати щомісячні статті витрат: заробітна плата персоналу, комунальні витрати або орендна плата, реставрація експонатів, придбання нових предметів для колекцій, зміст сайту, витрати на поліграфічні послуги. Експонати можна отримати безкоштовно: багатьом людям лестить, що їх річ буде виставлена в музеї. Доходи музею будуть складатися з плати за вхід і екскурсію, коштів від продажу програмок, книг і фотографій. Також це можуть бути благодійні пожертви або гранти на проекти. Крім того, можна здавати приміщення в оренду для проведення різних презентацій і заходів.
5
Діяльність. Окрім наявності постійної експозиції, має сенс організовувати тимчасові виставки, використовуючи для цього власні фонди або співпрацюючи з іншими колекціонерами та діячами мистецтв. Анонси подібних заходів, публікуються в ЗМІ, збільшать відвідуваність музею.