Як встановити лежачого поліцейського.

На дорогах країни стає все більше лежачих поліцейських. Вони являють собою піднесення, створене із спеціальної конструкції і призначене для обмеження швидкості водіїв на певній ділянці дороги. Однак не завжди лежачі поліцейські встановлюються у відповідності з існуючими правилами, і з 2008 року існує спеціальний ГОСТ по їх установці.
Інструкція
1
Лежачий поліцейський повинен відповідати певним технічним вимогам. Він встановлюється для обмеження швидкості руху до 40 км/год. По конструкції вони бувають збірно-розбірні і монолітні. Довжина перешкоди повинна бути не менше ширини проїзної частини. Допускаються відхилення в 20см з кожного боку.
2
Перед установкою штучної нерівності повинен бути встановлений водовідведення з проїзної частини. Необхідно встановити відповідні знаки та нанести певну розмітку.
3
Монолітна конструкція повинна бути зроблена з асфальтобетону і може бути хвилеподібною або трапецієподібної. Також слід звертати увагу на поздовжній ухил, який регулюється відповідно до наявності дощоприймальних колодязів.
4
Збірно-розбірна конструкція складається з однотипних і геометрично підходящих елементів і виготовляється з еластичного матеріалу з фіксованою твердістю від 55 умовних одиниць. Перед установкою такого лежачого поліцейського необхідно зробити в дорозі відповідні отвори. Допускається використання одношарової або двуслойной конструкції.
5
На поверхню штучної нерівності наносяться світлоповертаючі елементи, які орієнтуються по напрямку руху транспорту. Їх площа повинна бути не менше 15% всієї площі лежачого поліцейського.
6
Нерівність встановлюються тільки на асфальтобетонних або цементобетонних покриттях, де присутня штучне освітлення. Необхідність установки визначається виходячи з умов на певній ділянці дороги з урахуванням інтенсивності руху. Лежачі поліцейські встановлюються перед небезпечними ділянками доріг, виховним та навчальними установами, стадіонами, вокзалами, магазинами, на території житлової зони.
Зверніть увагу
На дорогах федерального і регіонального руху, магістралях, перед ЖД переїздами, перед зупинками громадського транспорту, на мостах, у тунелях лежачі поліцейські не встановлюються.
«Лежачі поліцейські» встановлюються на дорогах і внутрішньоквартальних проїздах, розташованих поблизу лікарень, шкіл і дитячих садів. Порядок установки даної дорожньої конструкції передбачає подачу заявки в органи місцевого самоврядування та узгодження з ГИБДД.
Щоб скоротити шлях, або об'їхати дорожню пробку, водії автомобілів нерідко проїжджають через внутрішньодворові проїзди, не знижуючи при цьому швидкості. Таким чином, установка лежачого поліцейського у дворі є актуальним питанням для багатьох жителів великих міст.

Конструкція і призначення «лежачих поліцейських»

«Лежачий поліцейський» є дорожньою конструкцією, призначеної для зниження швидкості водіями транспортних засобів, що переміщуються по проїжджій частини. Конструктивно «лежачий поліцейський» являє собою бугор з армованої гуми, пофарбований у чорно-жовте забарвлення для залучення уваги. Ділянки для установки лежачих поліцейських включають в себе внутрішньодворові проїзди і дороги в місцях нерегульованих пішохідних переходів, розташовані поблизу шкіл, дитячих садків і медичних установ.

Порядок установки «лежачого поліцейського»

Організацією установки «лежачих поліцейських» займаються окремі служби органів місцевого самоврядування, фахівці яких щорічно складають план по черговості їх монтажу. У першу чергу необхідно з'ясувати, чи не планується установка штучної нерівності в необхідному місці відповідно до затвердженого календарного плану.В разі якщо монтаж «лежачого поліцейського» в даному конкретному дворі в планах органів муніципальної влади не значиться, мешканці двору можуть звернутися з колективною заявкою. В ході оформлення заявки збирається максимально можливе число підписів, після чого документ передається на розгляд до місцевої адміністрації. Також до заяви додається опис місця передбачуваної установки конструкції з фотографіямі.Прі позитивному вердикті закупівля і монтаж «лежачого поліцейського» буде проводитися за рахунок муніципальної скарбниці. Слід мати на увазі, що час від розгляду заявки до установки дорожньої конструкції може затягнутися на тривалий період. При розгляді заявок перевага віддається місцям, розташованим поблизу медичних та освітніх учрежденій.Прі наявності коштів ініціативна група може самостійно закупити необхідне обладнання. Крім самої конструкції «лежачого поліцейського», в нього входить комплект дорожніх знаків, необхідний до установки правилами дорожнього двіженія.Прі будь-якому джерелі фінансування заходу із закупівлі та монтажу «лежачого поліцейського», його установка повинна бути узгоджена в ГИБДД. У разі ігнорування даного етапу, конструкція може бути демонтована на законних підставах.