Як збудувати покрівлю.

Призначення покрівлі очевидно. Це надійний захист від снігу, дощу, вітру, граду та інших природних явищ. Крім того, покрівля дозволяє скоротити втрату тепла і проникнення стороннього шуму.
Вам знадобиться
  • - дошки,
  • - бруси,
  • - затяжки,
  • - будівельні ноги,
  • - болти,
  • - скоби,
  • - утеплювач,
  • - поліетилен.
Інструкція
1
Для дому краще підходить скатна дах, тому зводити будемо саме її. На верхній вінець зрубу покладіть дошки, а потім бруси. Товщина брусів - 15 см. Мауерлат готовий.
2
За допомогою затяжок і будівельних ніг встановіть крокви. Міцність кроквах забезпечує спеціальна решітка з дощок товщиною 3 см і шириною 15 см. Решітку помістіть між кроквами, а затяжки висуньте за стіну на 60 см. Це потрібно для того, щоб забезпечити приміщенню надійний захист від несприятливої погоди.
3
Вибір брусів, дощок та іншого матеріалу залежить від того, з якого матеріалу буде виготовлена покрівля. Так, матеріал може бути легким або важким.
4
Готовий мауерлат і встановлені крокви необхідно з'єднати. Відступите від кінця затяжки на 30 сантиметрів і зробіть паз. Встановіть накладку. Всю конструкцію закріпіть болтами і скобами. Кріпити необхідно на відстань від вузла кріплення, не перевищуючи 6 сантиметрів.
5
З дощок, брусів і тесу виготовте обрешітку. Матеріал укладіть перпендикулярно кроквах. Таким чином вийде вентиляційний зазор між покрівельним матеріалом і гідроізоляцією. Це не дозволить волозі скупчуватися під покрівлею.
6
Якщо покрівлю плануєте робити м'якою, обрешітку набийте настилом. В якості настилу використовуйте листи фанери. Жорстка покрівля в настилі не потребує.
7
Далі утеплите дах. Як утеплювач використовуйте екологічно чисті матеріали. Наприклад, мінераловатну плиту. Складіть її в декілька шарів і покладіть внахлест по всіх внутрішньому підпокрівельного простору. Укладати утеплювач слід щільно, уникаючи появи зазорів.
8
З внутрішньої сторони утеплювача прокладете пароізоляцію. В якості пароізоляційного матеріалу, як правило, використовують поліетилен з армованої тканини. Необхідно домогтися герметичності шару. Для цього стики проклейте клейкою стрічкою.