Як лікувати далекозорість.

Очі - один з найважливіших органів почуттів. З їх допомогою людина сприймає кольору, відстані, пізнає світ. Тому мати хороший зір бажає кожен. Але є різні захворювання, які порушують його гостроту. Наприклад, при далекозорості (гіперметропії) людина бачить віддалені предмети краще, ніж близькі. І це, звичайно, доставляє безліч незручностей. Але далекозорість можна якщо не вилікувати, то хоча б скорегувати ступінь цього захворювання.
Інструкція
1
В медицині для корекції далекозорості застосовуються окуляри й контактні лінзи. Залежно від ступеня гіперметропії, лікар виписує окуляри відповідної сили. Але зазвичай вони не забезпечують 100% корекції зору. Крім того, вони порушують стереоскопічний ефект, обмежують бічний зір. Не дивлячись на це, на сьогодні це один з найбільш простих і дешевих методів лікування далекозорості. При цьому очки не потрібно носити постійно, їх слід надягати тільки, коли читаєте або виконуєте якусь роботу. Але якщо далекозорість високого ступеня (більше 5,0 діоптрій), то тоді можливо і постійне носіння. Причому в цій ситуації часто виписують окуляри для «дали» і для «близи». Якщо це захворювання виявлено у дитини, то чим раніше він почне носити коригувальні окуляри, тим краще. Але у більшості дітей з віком зір поліпшується.
2
Альтернативою окулярам є коригувальні лінзи. Їх перевага перед очками в тому, що вони не обмежують бічний зір, дозволяють займатися спортом, вести активний спосіб життя, не запотівають, не можуть розбитися. В особливих випадках їх навіть прописують дітям. Але все ж деякі люди не можуть їх носити через алергічних реакцій. Крім того, використання лінз підвищує ризик виникнення очних інфекцій, але цього можна уникнути, якщо дотримуватися правил їх носіння і гігієну очей.
3
Найкращих результатів у лікуванні далекозорості дозволяє домогтися лазерна корекція зору. Така операція займає дуже мало часу - близько 15 хвилин. Вже наступного дня можна дивитися телевізор, працювати, водити автомобіль, сидіти за комп'ютером, тобто вести звичний спосіб життя, тільки зір при цьому буде краще. Але протягом 1 - 2 тижнів після операції слід уникати попадання в очі пилу та інших дрібних частинок, не слід терти очі, паритися в лазні, вживати спиртне. Роблять таку операцію тільки після досягнення 18-річного віку.
4
Крім медичного лікування, поліпшити зір можна за допомогою спеціальних вправ. Перша вправа. Сядьте на стілець або диван. Дивіться прямо перед собою. Повільно поверніть голову вправо, погляд при цьому теж переміщайте. Поверніться у вихідне положення. Виконайте вправу вліво. Зробіть по 5 - 10 повторів в кожну сторону. Друга вправа. Виконується ця вправа сидячи або стоячи. Розташуйте вказівний палець на відстані 25 - 30 см від носа. Протягом декількох секунд (2 - 3 с) дивіться вдалину, зір не напружуйте. Потім переведіть погляд на кінчик вказівного пальця і дивіться на нього протягом 3 -5 секунд. Повторіть вправу кілька разів.
Зверніть увагу
Далекозорість або гіперметропія - це офтальмологічне захворювання з порушеною гостротою зору при погляді на предмети, розташовані поблизу. Однак при далекозорості високого ступеня людина бачить перекрученими предмети, що знаходяться від нього як на відстані 20-30 см, так і далі 10 м.
Корисна порада
При далекозорості можуть з'являтися головні болі, роздратування очей, труднощі при розгляданні шрифту і т.д. медицина знає багато способів, як вилікувати далекозорість, для цього сьогодні використовується сучасне обладнання. Лікування може коштувати недешево, тому можна дізнатися, як вилікувати далекозорість спеціальними вправами, гімнастикою для очей, без втручання лікарів.