Як запам'ятовувати обличчя.

Уміння запам'ятовувати людей, їх особи та імена, розташовує. Будь-якому вашому новому знайомому буде приємно і втішно, якщо після першого ж знайомства ви, при зустрічі, дізнаєтеся його і назвете по імені та по батькові. Це досить рідкісне якість, яка буде відразу відзначено як позитивне, якщо попросити оточуючих охарактеризувати вас. Як і всяке вміння, воно може бути розвинене в результаті вправ і тренування пам'яті.
Інструкція
1
Сформулюйте для себе список характерних особливостей зовнішності людини, розділяючи їх по частинах тіла. Так, голова, за розміром, може бути великою, невеликий і звичайної, за формою - квадратної, овальної, прямокутної, круглої, трапецієподібної або прямокутної, широкої або вузької. Риси обличчя людини можуть бути великими, дрібними, змішаними, симетричними і не симетричними. Свою характеристику мають і волосся: колір, довжина, густота, структура (кучеряве, прямі, хвилясті). Таким чином охарактеризувати можна будь-яку частину обличчя: очі, брови, лоб, ніс, губи, вуха.
2
Використовуючи фотографії людей, спробуйте дати їх опис. Немає сенсу характеризувати кожну рису обличчя, тим більше, якщо вона нічим не примітна. Виділіть ті, що особливо привертають до себе увагу, і подумки зв'яжіть їх з індивідуальністю людини. Для ускладнення вправи, можете присвоїти кожній фотографії вигадані ім'я, по батькові та прізвище, запишіть їх на звороті. Опишіть усно або запишіть список характерних особливостей зовнішності кожного і приберіть фотографії. Через деякий час, не дістаючи фотографії, спробуйте згадати їх «імена» та ті риси, які привернули вашу увагу, запишіть все, що вам вдалося згадати. Порівняйте свої відповіді, подивившись на фотографії.
3
Візьміть фотографію незнайомої людини, уважно розгляньте її протягом 2-3 хвилин. Відкладіть знімок і дайте докладний опис його зовнішності - якої форми його брови, очі, як вони розташовані. Охарактеризуйте овал обличчя, форму губ, підборіддя і носа, розташування вух. Опишіть зачіску і волосся. Порівняйте знімок з тим описом, що ви дали.
4
Використовуйте здатність пам'яті краще запам'ятовувати асоціативні образи. Бути може, обличчя людини викликає асоціації з якоюсь твариною, а деякі його окремі частини асоціюються ще з чимось. Так, зрощені брови можуть нагадати хвилю, очі - блюдця або горошинки, ніс - картоплю, вії - опахало. Візьміть фотографії 8-10 людей і створіть їх асоціативний образ. Підпишіть під кожною, що вам нагадує якась частина його особи або все обличчя в цілому. Постарайтеся пояснити, чому вам прийшов в голову той чи інший образ. Через деякий час поверніться до фотографій і перевірте себе.
5
Ці вправи потрібно виконувати регулярно, поступово перенісши їх у реальність. Тренуючи свою пам'ять за цією методикою, ви навчитеся запам'ятовувати обличчя людей і їхні імена.