Як пов'язати топік спицями. Як зшити топік своїми руками.

Топик - це універсальний одяг, яка чудово виглядатиме і влітку, і навесні, і восени. У прохолодну погоду топік можна носити з пуловером або болеро з довгим рукавом.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - голка;
  • - викрійка.
Інструкція
1
Особливу увагу приділіть вибору пряжі. Якщо ви плануєте одягати топік влітку в жаркі дні, підійде легкий хлопок, віскоза або бамбук. Для більш прохолодної погоди можна підібрати комбіновані склади: бавовна і альпака, бамбук і мохер і т.д. Кольори топіків можуть бути абсолютно різні, все залежить від ваших колірних переваг.
2
Зараз є безліч моделей топіків. Але "свою" модель краще вибирати по фігурі. Для повних більше підійде вільний покрій топіка, а худенькі будуть прекрасно виглядати в обтягуючих моделях. Для прикладу будемо в'язати топік 44 розміру довжиною близько 60 см.
3
Основна риса топіка - відсутність рукавів, тому початком в'язання стане спинка. Зніміть з себе розміри окружності стегон, талії та грудей. Далі зв'яжіть зразок розміром 10х10 см. Скільки туди увійде петель, стільки і потрібно набрати для початку в'язання. Приміром, ваші мірки між стегнами і талією - 90 см. Значить половина полотна повинна бути 45 см. Якщо в зразок 10 см увійшло 25 петель, набирати необхідно близько 110 петель.
4
Щоб низ топіка був ефектним, можна використовувати різні види набору пряжі - італійський, "подвійна нитка", з фестонами, "відкриті петлі" і т.д. Далі в'яжіть обраним узором або лицьовій гладдю. На висоті 10 см можна зробити убавленія для пріталіванія. У кожному 4-му ряду зменшуйте по одній петлі з кожного боку. На висоті 30 см, навпаки, починайте таким же чином додавати. Але такі убавленія можна і не робити, якщо ви хочете зробити топік вільного покрою.
5
Через 40 см від набірного краю необхідно зробити пройми рукавів. Закрийте з кожного боку по 5 петель, а потім в кожному другому ряду закривайте спочатку 3 петлі, потім 2, а потім 1.
6
Особливу увагу варто приділити горловині топіка, оскільки вона в більшості моделей широка і глибока. Приблизно через 45 см від початку в'язання закрийте середні 10 петель і в'яжіть кожну сторону окремо. У кожному внутрішньому ряду закривайте по 1 петлі, поки лямки топіка не досягнуть ширини 3-5 см, а висота від початку пройми чи не стане 20 см.
7
Перед в'яжіть таким же чином, але виріз горловини необхідно зробити трохи вище, тобто через 50 см від набірного краю. Постарайтеся зробити так, щоб на висоті пройм 20 см лямки майбутнього топіка були одного розміру з лямками спинки. Цього можна домогтися, закриваючи по 2 петлі з внутрішньої сторони горловини.
8
Інша модель топіка, яка в'яжеться трохи простіше: на висоті 45 см від набірного краю закрийте всі петлі. Далі зв'яжіть 2 джгута або косички з тієї ж пряжі, що і топ. Пришити їх на місце лямок. Джгутики можуть бути і з іншого матеріалу: шкіра, замша, шовкові стрічки і т.д.
Зверніть увагу
На кожному мотку пряжі написаний номер підходящих для нього спиць. Намагайтеся не йти від цього значення, оскільки пряжа може некрасиво "лягати" в полотні.
Корисна порада
Щоб топік був ефектним, підберіть цікавий малюнок для полотна.