Як ввести римські цифри. Як надрукувати латинською мовою на комп'ютері.

Араби винайшли зручну і компактну систему запису чисел, якою наразі користується весь світ. Однак існують і існували альтернативні способи запису чисел, індивідуальні для кожного народу. Здебільшого вони засновані на буквах алфавіту. Одна з таких систем існує і використовується понині - система римських цифр.
Інструкція
1
Для запису римських цифр заголовні букви латинського алфавіту. При роботі на комп'ютері додатково встановлювати в мовної панелі нічого не потрібно, достатньо англійської мови - все символи, необхідні для введення римських цифр, там присутні.
2
Запам'ятайте основні літери, відповідні римським цифрам до 1000.I (відповідає англійської «Ай») - 1. Є деяка подібність у написанні між римською і арабською цифрою, тому особливої труднощі виникнути не должно.V (англійська « Ві ») - 5.X (англійська« Екс ») - 10.L (англійська« Ел ») - 50.C (англійська« Сі ») - 100. Оскільки в латинському алфавіті ця буква читалася як« Ц », запам'ятайте її як першу букву в слові «центнер» - 100 кг.D (англійська «Ді») - 500.M (англійська «Ем») - 1000.
3
Числа 4 і 9 позначаються у вигляді формули «5-1» і «10-1» відповідно. При написанні це виглядає так: IV і IX (одиниця пишеться зліва від більшого числа). Відповідно, числа на 1, 2, 3 одиниці більше п'яти або десяти записуються у вигляді формули «5 + x», «10 + x» (одиниці записуються праворуч від більшого числа, ікс дорівнює кількості одиниць): VI, XIII.
4
Числа 40 і 90 записуються за аналогічною формулою, але замість одиниць використовуються десятки: XV, XC. При записі чисел 60 і 110 буква, що позначає менше число, пишеться справа. За цим же принципом записуються і сотні, і тисячі.Ніже представлена повна таблиця чисел від одного до тисячі в римській системі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xi-7HiEKnCw
Зверніть увагу
Система римських цифр, як давньогрецький і старослов'янську аналоги, є дуже громіздкою. Числа в ній займають багато місця і важко читаються, а застосовувати якісь розрахунки стає майже неможливо. Саме тому для більшості випадків використовуються арабські цифри, а римськими позначають дати (частіше століття) і небагато інших числа.
В деяких моделях клавіатур передбачена спеціальна цифрова панель NumPad, яка при включеному режимі NumLock дозволяє вводити цифри. Це особливо зручно при роботі в програмах обліку, а також при використанні для управління в різних комп'ютерних іграх.
Вам знадобиться
  • - клавіатура з NumPad.
Інструкція
1
Активуйте режим NumLock за допомогою натискання кнопки з відповідною назвою, при цьому включиться режим введення цифр з бічної клавіатури. Також друкувати цифри можна за допомогою верхньої цифрової клавіатури, яка включена за замовчуванням, але це не завжди зручно, особливо для тих, хто звик працювати з калькулятором. Зверніть увагу, що для включення верхньої клавіатури не потрібно ніяких додаткових дій.
2
Увімкніть режим NumLock при допомозі спеціальної комбінації, підходящої для вашої моделі комп'ютера Fn + NumLock, Fn + Alt + NumLock і так далі. Це актуально для тих моделей клавіатур, в яких не передбачена цифрова панель, а також для деяких ноутбуків і нетбуків. Введення здійснюється за допомогою звичайних кнопок буквеної клавіатури, на якій зверху прописані ще й цифри.
3
Під час використання такого режиму стежте за написанням букв і за його зміною, щоб уникнути помилок в тексті. При включенні і виключенні NumPad зазвичай на екрані висвічується відповідна піктограма.
4
Якщо у вашій моделі ноутбука, клавіатури або нетбука відсутня бічна цифрова клавіатура, і вам часто доводиться користуватися калькулятором або іншими програмами, які задіюють введення цифр, придбайте спеціальну бічну панель, яка підключається до комп'ютера за допомогою USB-інтерфейсу. Вона працює за тим же принципом - включається при натисканні NumLock, а при вимкненому режимі її кнопки мають додатковим функціоналом, що досить зручно використовувати в комп'ютерних іграх.
5
Такі клавіатури можна придбати в спеціальних магазинах комп'ютерної періфіріі, в місцях продажів побутової техніки і так далі. Вони бувають дротяними і бездротовими (працюють за принципом бездротової миші), другі зручніше використовувати в портативних комп'ютерах.
Корисна порада
Слідкуйте за зміною режиму введення.