Як захиститися від грипу.

Грип - інфекційне захворювання з важкими ускладненнями. Щорічно від нього страждає велика кількість дорослих і дітей. Для відновлення після грипу організм людини витрачає річний запас енергії. Тому дуже важливо знати і використовувати способи профілактики.
Інструкція
1
Уникайте скупчення людей. Ви можете заразитися вірусом грипу, коли знаходитесь досить близько від хворої людини. Тримайте в роті, перебуваючи в транспорті, шматочок скоринки апельсина або лимона, гвоздику, це допоможе знищити віруси, що потрапили в носоглотку. Не розмовляйте довго з застудженими колегами. Носіть з собою серветку, политу декількома краплями олії ялиці, лаванди. Прикладайте її до носа, якщо поруч чхають або кашляють.
2
Регулярно гуляйте на свіжому повітрі, так ви зміцнюєте свій імунітет. Провітрюйте приміщення.
3
Забезпечте собі багате вітамінами харчування. Приймайте аскорбінову кислоту (вітамін С). Пийте більше рідини.
4
Використовуйте в їжу природні фітонциди, що містяться в часнику і цибулі. Вранці випийте на голодний шлунок апельсиновий або грейпфрутовий сік, а ввечері їжте салати з часником і цибулею.
5
Одягайтеся по погоді, не перегріватися і не переохолоджуватися. Різкий перепад температури може знизити захисні сили організму.
6
Застосовуйте оксолінову мазь при виході з будинку. Промазувати внутрішню поверхню носа можна дитячим кремом або борним вазеліном.
7
Загартовування сприяє підвищенню природної опірності організму інфекціям.
8
Приймайте інтерферон - в ньому знаходиться білок, який стимулює захисні функції відразу, як тільки вірус потрапляє в тіло людини. З підвищенням температури тіла виробництво захисного білка проходить інтенсивніше, тому температуру лікарі не рекомендують збивати до 38 градусів.
9
Зробіть щеплення проти грипу заздалегідь, щоб організм зумів виробити імунітет.
10
Якщо у вашій родині з'явилися грипозні домочадці, виділіть їм індивідуальний посуд, рушник, і пр. Вчені з'ясували, що вірус має активним дією, якщо прикріплюється з частками слизу до поверхні. Так, перебуваючи на склі та порцеляні, він може заразити вас через 11 днів.
11
Подбайте про оточуючих, якщо ви захворіли, то викликайте лікаря додому і не заспокоюйтеся самолікуванням. Грип небезпечний своїми ускладненнями. Запалення легенів є найпоширенішим і може привести до смерті.