Як налагодити збут.

Активні продажі - в деякому роді навіть мистецтво. Не кожна людина може спілкуватися з потенційними покупцями і укладати договори. Тому так важливо підібрати хороший відділ продажів. Ну а коли колектив підібраний, можна сміливо налагоджувати збут
Інструкція
1
Перший крок на шляху до налагодження збуту - підбір персоналу. Якщо у вас невеликий обсяг товару, можна обійтися і однією людиною. Але це має бути професіонал. Проведіть кілька співбесід, підберіть співробітників на посаду менеджера з продажу.
2
Встановіть заробітну плату співробітнику/співробітникам відділу продажів. Вона повинна складатися з невеликого окладу та процентної частини. Можна виплачувати фіксовану суму за кожний укладений договір або відсоток від вартості проданої партії. Якщо ви вибрали другий спосіб, будьте готові оплачувати більшу заробітну плату. Особливо якщо менеджер з продажу знайде кілька оптових клієнтів.
3
Наберіть декілька менеджерів з продажу з вільним графіком. Або співробітників на надомну роботу. Оплата їх праці - тільки відсоток. Таким чином, ви зможете заощадити на податках і отримати співробітників, які будуть дійсно працювати.
4
Контролюйте офісних співробітників. Їх робочий день повинен майже повністю складатися з дзвінків клієнтам і ділових зустрічей. Розробіть грамотне комерційну пропозицію. Воно має бути невеликим, приблизно на половину листа формату А4. У ньому необхідно вказати основні плюси вашої продукції і написати вилку цін для роздрібних і оптових покупців.
5
Розробіть систему знижок для постійних і оптових клієнтів. Введіть для них додаткові послуги. Наприклад, доставку товару або додаткову гарантію. Постійно нагадуйте про себе вашим клієнтам. Дізнайтеся, коли у них день народження. Відправляйте в свята невеликі сувеніри або листівки на електронну пошту.
6
Розробіть власний логотип. Він повинен бути простим і незабутнім. Придумайте слоган, який включає в себе хоча б один плюс продукції. Створіть сайт. На перший час можна зробити сайт навіть з однієї сторінки, а вже надалі розширювати його. Продвигайте сайт в пошукових системах. Використовуйте тільки білий спосіб просування.
7
Розробіть кілька рекламних акцій. Не обов'язково давати рекламу на телебаченні та радіо. Вона дуже дорога, а ефекту може і не бути. Використовуйте простіші шляхи рекламування товару. Проводьте промоакції. Роздавайте на вулицях купони на знижку. Розміщуйте оголошення в газетах, довідкових виданнях, інтернеті.
Зверніть увагу
Використовуйте свій логотип і слоган у всій рекламі. Так ви збільшите впізнаваність бренду.
Корисна порада
Якщо ви хоча б трохи розбираєтеся в рекламі, перший час можна обійтися і без маркетолога. Але коли збут налагодиться, прийміть співробітника на цю посаду.