Як підвищити апетит у немовляти. Як підняти апетит у дитини грудного.

Перші півроку життя природне харчування для немовляти - грудне молоко. А ось після півроку вже можна починати підгодовувати дитини їжею, яку їдять дорослі. Розроблено безліч норм по дитячому харчуванню, але мами часто стикаються з такою ситуацією, що дитина не хоче їсти в тій кількості, яка рекомендує педіатр, а іноді і зовсім відмовляється від усього, крім грудей. Як зацікавити малюка їжею і не розвинути при цьому поганих харчових звичок?
Інструкція
1
Важливий аспект переходу дитини на дорослу їжу - наявність у нього харчового інтересу. Зазвичай малюкові цікаво, що дорослі поїдають з таким апетитом. Тому беріть дитину з собою за стіл при будь-якому прийомі їжі, при цьому не акцентуйте увагу на їжі, ведіть себе природно. Якщо малюк виявляє інтерес до процесу, можна дати йому персональні тарілку і ложку. Якщо ж це не задовольнить цікавість, то можна дати малюкові крихітний шматочок того, що знаходиться у вашій тарілці. Зрозуміло, ця їжа повинна бути такою, щоб можна було дати її малятку без побоювань - без солі, спецій, що не смажена.
2
Підтримуйте інтерес дитини до їжі. Якщо їду не нав'язувати, а, навпаки, давати з неохотою, то харчової інтерес у малюка не згасає, і йому хочеться пробувати все більше і більше. Порції їжі можна збільшувати, але поступово, спостерігаючи за реакцією організму дитини.
3
Коли ви оціните, що порції їжі вже досить великі, дайте дитині самій брати їжу з вашої тарілки. Може бути, він захоче брати їжу руками, або ж захоче використовувати ложку, як дорослі.
4
В перервах між прийомами їжі видавайте дитині шматочок якогось овоча або фрукта. Можна пропонувати банан, солодкий перець, яблука, огірки. Слідкуйте за тим, щоб малюк не відкушував занадто великі шматочки, якщо таке сталося, то тут же виймайте цей шматок з рота дитини, так як їм можна вдавитися.
5
Постарайтеся всі прийоми їжі влаштовувати за загальним столом, збираючи всю сім'ю. Це допоможе прищепити правильні звички в їжі.
6
Запросіть у гості знайомих з дітьми постарше. Коли ваш малюк побачить, як інша дитина з апетитом наминали їжу зі своєї тарілки, він навряд чи відмовиться спробувати, що ж там таке.
Зверніть увагу
Деякі мами годують дітей під мультики, пісеньки, жарти і примовки. Це може дати тимчасовий ефект, але, надалі, це може привести до формування шкідливих харчових звичок, тому таких способів краще уникати. Зустрічаються педіатри, які рекомендують препарати, що містять травні ферменти, при зниженні апетиту. Зверніть увагу, що такі ліки застосовуються тільки при важких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, їх призначає лікар-гастроентеролог, після декількох аналізів. Здоровій дитині таке лікування може принести шкоду.
Корисна порада
Майте на увазі, що у кожної дитини можуть бути періоди практично повної відмови від їжі. Причини можуть бути різні - погане самопочуття, спека, що ріжуться зуби. Не старайтесь в цей час змусити дитину їсти, грудне молоко у віці близько року може становити до 90% раціону малиша.Обратіте увагу, що їжа у вашій тарілці не повинна бути шкідливою для дитини. Використовуйте мінімум солі, не кладіть харчові добавки, покупні соуси. Намагайтеся не їсти смажену їжу. Слідкуйте, які продукти можуть викликати алергію.