Як давати відкритий урок.

Кожен учитель рано чи пізно дає відкритий урок , на який приходять адміністрація навчального закладу та колеги. Іноді такі уроки проводяться і для батьків, щоб продемонструвати рівень навченості їхніх дітей. До підготовки відкритого уроку необхідно підходити дуже відповідально, оскільки саме вони дозволяють побачити професіоналізм педагога і здібності дітей.
Інструкція
1
Щоб відкритий урок пройшов успішно і отримав високу оцінку, необхідно скласти вдалий план, звернувши увагу на найдрібніші деталі.
2
Для початку ви повинні визначитися з темою. Вона повинна відповідати календарно-тематичного планування. Виберіть таку тему, яка дозволить підкреслити вже отримані навички та вміння учнів або організувати дослідження. Головне, щоб школярі на такому уроці могли б проявити активність і самостійність.
3
Після того, як ви оголосите тему уроку, ви повинні чітко сформулювати мету. Вона повинна бути одна. Це те вміння чи ті знання, які хлопці повинні засвоїти в кінці заняття.
4
Мета можна озвучити і за допомогою проблемного питання, поставленого вчителем. В кінці уроку діти повинні дати відповідь на нього.
5
Потім оголосите завдання, необхідні для досягнення поставленої мети. Їх може бути декілька.
6
Дуже важливо на початку уроку мотивувати школярів на активну навчальну діяльність. Це можна зробити, провівши аналогію між темою уроку і реальними життєвими ситуаціями.
7
Кожен етап урок повинен бути добре вивіреним за часом. Це необхідно для того, щоб в кінці заняття встигнути узагальнити вивчене, виставити оцінки і дати з поясненням домашнє завдання.
8
Узагальнення намагайтеся проводити не тільки на заключному етапі, а й на кожному етапі заняття.
9
Постарайтеся спланувати навчальну діяльність школярів таким чином, щоб поєднувалися різні види роботи. Діти повинні і писати, і читати, і слухати, і говорити протягом уроку.
10
Ви повинні під час уроку налагодити контакт з кожним учнем. Продумайте, як здійснити індивідуальний підхід, підготуйте диференційовані завдання для учнів.
11
Якщо в уроці спостерігається інтегрування або дослідження - це великий плюс в роботі вчителя.
12
Обов'язкова умова гарного відкритого уроку - наявність рефлексії. Діти повинні оцінити свою роботу, проаналізувати набуті вміння та знання, поділитися враженнями про своє відчуття атмосфери уроку.
13
Домашнє завдання потрібно не тільки озвучити, але і прокоментувати. Можна запропонувати завдання на вибір.
14
Не забудьте виставити оцінки і подякувати дітей за хорошу роботу на уроці.