Як перевести байти в кілобайти. Як перевести з байт.

Байт - найдавніша і одна з найбільш дрібних величин, що вимірюють обсяг інформації. Менше тільки біт (у вісім разів). При перекладі байта в кіло байти та інші одиниці виміру важливо пам'ятати, що система вимірювання інформації не десяткова, а двійкова, тобто слово «кіло» в значенні «тисяча» вельми умовно .
Інструкція
1
Спочатку обсяг інформації, що дорівнює 1024 байтам, називався «кбайт» (читалося «кабайт»). Проте з часом буква набула значення грецького кореня «кіло» - «тисяча», оскільки число 1024 дійсно майже дорівнює тисячі.
2
Число 1024 актуально для підрахунку байт в кілобайті в двійковій системі. Два, три і більше кілобайт є твором числа 1024 і відповідного множника.
3
Існує і десяткова система вимірювання інформації, зрозуміліша середньому користувачеві комп'ютера. Часто вона використовується і для опису ємності дисків, флеш-карт та інших носіїв інформації. Згідно з цією системою, 1 кілобайт дорівнює строго 1000 байтів. Інакше кажучи, 50 кілобайт - це не 51200, а 5000 байт. Таким чином, номінальний обсяг буде на один з гаком кілобайт менше зазначеного (оскільки комп'ютер вимірює інформацію в двійковій системі).
Ми часто стикаємося з одиницями виміру інформації, швидкістю її передачі або об'ємом зберігання. При цьому нерідко виникає необхідність перевести байти в кіло байти , мега байти , гіга байти і інші ступені. Розглянемо, як це зробити і не помилитися.
Інструкція
1
Байт - це одиниця вимірювання кількості інформації. Необхідність в такій одиниці виникла, коли з'явилися комп'ютери. Оскільки обробка інформації в комп'ютерних процесорах заснована на двійковій системі числення то й одиниці її виміру будуються на базі двійкової системи. Так, 1 кілобайт дорівнює 2 в десятому ступені байт. Тобто, щоб перевести байти в кіло байти треба просто помножити їх число на 1024 (це 2 в 10й ступеня). В Windows це легко зробити за допомогою вбудованого в нього калькулятора (Пуск -> Програми -> Стандартні -> Калькулятор).
2
У зв'язку з тим, що в усьому іншому ми використовуємо десяткову систему числення, по відношенню до одиниць виміру інформації важко уникнути плутанини. У прийнятій в більшості країн метричній системі вимірювань і вітчизняних стандартах (ГОСТах) за приставками мега, гіга, тера і т.д. закріплені їх значення в десяткової системі. Тобто мега = 10 в шостого ступеня, гіга = 10 в дев'ятій, тера = 10 в дванадцятому ступені. Тому, наприклад, 1 мегабайт за ГОСТом дорівнює 1000 кілобайт, хоча в двійковій системі він повинен містити 1024 кілобайт. А 1 гігабайт має дорівнювати 1024 мегабайтам або 1073741824 байтам. Це треба мати на увазі переводячи байти в кило-, мега- і інші ступені. Приміром, купуючи флешку місткістю 4 гігабайти (відповідно до Держстандарту) потрібно мати на увазі, що вмістити на неї можливе не більше 3,73 гігабайт (4294967296 байт) інформації.