Як розмістити картину на стіні.

Проводячи вільний час на художніх виставках і в музеях, багато найчастіше не звертають увагу на те, як по стінах розвішані картини, - а просто насолоджуються витворами мистецтва. Приступивши до подібного процесу в створенні інтер'єру у власній квартирі, ви зайшли в глухий кут, і не знаєте, як розмістити картини? Існує кілька правил, дотримуючись яких, ви створите єдність композиції.
Інструкція
1
Враховуйте функціональне призначення кімнати, де будете розміщувати картину , наприклад, на кухні або їдальні будуть недоречні картини, що зображують батальні сцени.
2
Не бажано вішати картину навпроти вікна, в іншому випадку вона буде бліковать і не завдасть ніякої насолоди її власнику.
3
Не слід розміщувати картини занадто високо. Повісьте їх на стіні таким чином, щоб на них було зручно дивитися. Для картин, витягнутих горизонтально, проведіть пряму уявну лінію, відступивши вгору від нижнього краю картини сантиметра два або три, і розмістіть картину на стіні так, щоб пряма була на рівні ваших очей. Щоб розмістити картини, витягнуті вертикально, скористайтеся попереднім принципом, якщо у вас в квартирі високі стелі. А при низьких - проведіть уявну пряму на відстані шести сантиметрів вище від краю.
4
Хороший спосіб розмістити картину на мольберті або пюпітрі. Таким чином, ви зможете створити творчу атмосферу, начебто картину тільки що закінчили малювати.
5
Якщо ви хочете розмістити групу, то складайте її з картин близьких по стилю, жанру, фактурі. Добре буде виглядати серія, написана тільки маслом або аквареллю або об'єднана однією тематикою.
6
Картини різних розмірів розміщуйте одну над іншою: маленьку - над більшою, а більшу - над маленькою. Ще один спосіб: помістіть велику картину в центрі, а навколо неї повісьте невеликі.
7
Щоб звернути увагу на картину зробіть підсвічування. Вона дійсно дуже важлива, оскільки за її допомогою можна створити направлене світло, який допоможе усунути відблиски від інших джерел світла або прибрати тіні.
8
Для своєї домашньої галереї використовуйте спеціальну підсвітку. Якщо картина розміщена в затемненому просторі, наприклад, коридорі, то краще її висвітлити низьковольтними галогеновими лампами. Розмір таких ламп невеликий, а світло виходить білий. Таке світло не спотворює істинних фарб
9
Однак, якщо поблизу до місця, на якому ви припускаєте розмістити картину, немає розеток, то підсвітити локально картину вам не вдасться. Та й дроти від настінних світильників зіпсують враження від картини, навіть якщо ви їх заховаєте в пластиковий короб. У цьому випадку вам допоможе торшер. Встановіть його таким чином, щоб світло падало на картину, а провід можна заховати в плінтус з кабель-каналами.
Важко уявити інтер'єр затишного будинку без картин на стінах. У будь-який стиль, навіть такий «прагматичний», як хай-тек, вони чудово впишуться, потрібно лише правильно їх підібрати. Необов'язково бути професійним дизайнером, щоб оригінально і зі смаком прикрасити свій інтер'єр картинами.
Інструкція
1
Перш ніж купувати і розвішувати картини на стінах, визначте загальну концепцію стилю у вашому домі. Подумайте, який настрій ви хотіли б створити за допомогою картин і чи дозволить метраж вашого житла використовувати їх у великій кількості. Не забувайте, що в маленьких кімнатах не рекомендується вішати на стіни об'ємні картини, так як виглядатимуть вони будуть надто громіздко. І, навпаки, у великій кімнаті самотньо висить невелика картина не приверне уваги і просто загубиться серед меблів та інших інтер'єрних аксесуарів.
2
Оригінально виглядає на стіні група маленьких картин різної форми і розмірів. Поєднуйте їх з мотивів, рамкам або кольоровим рішенням. Перш ніж збирати ансамбль, погляньте на стіну і подумки накресліть на ній фігуру, в яку будуть вписані картини. Це може бути прямокутник, трикутник або квадрат. Тепер порахуйте, скільки картин і якого розміру потрібно буде купити, щоб вони гармонійно вписалися в уявну фігуру. Якщо картини вже є в наявності, то композицію спочатку розмістіть на підлозі, пробуючи різні варіанти, і тільки потім переходите до їх розвішування.
3
Намагайтеся вішати картини пропорційно розміру вільного простору. Визначте центр картини і повісьте її так, щоб фокус зору збігався з середньою лінією картини по горизонталі. Це ж правило стосується і композицій, складених з декількох картин. Композиційний формат прив'язуйте до стилю інтер'єру: класика любить строгість і лаконічність, тоді як для сучасних стилів цілком прийнятна абстрактність і епатаж.
4
Якщо у вас є вільний простір між двома вікнами, використовуйте його для створення оригінальної композиції. Наприклад, в центр повісьте квадратну або прямокутну картину середнього розміру, зверху одну картину трохи менше центральної, з боків по парі картин загальним розміром як одна центральна, а внизу дві найменших картини. Не менш оригінально буде виглядати ансамбль з картин та інших інтер'єрних елементів декору. Розвісьте їх так, щоб композиція нагадувала за формою прямокутник.