Як нагодувати кошеняти.

Коли в домі з'являється маленьке кошеня, перед господарями часто постає питання: «Як правильно нагодувати таку крихту?» Адже часто кошенят «відривають» від матері у віці 3-4 тижнів, коли він ще не вміє їсти сам, і всі турботи про годування кошеняти лягають на плечі його господаря. В такому випадку необхідно правильно привчити кошеня харчуватися самостійно.
Інструкція
1
Призначте своєму вихованцеві правильне харчування. У віці декількох тижнів кошеняті ще необхідна молочна суміш. Але вже можна додавати в його раціон і тверді продукти - крутий жовток, сир, кашки, рибу, сир і м'ясо.
2
Поставте поруч з мискою для їжі ще одну - для води. Крім їжі кошеняті також потрібна і вода. Чи не молоко, а звичайна чиста вода або дуже слабкий чай. Адже в природі кішки харчуються мишами, які на 80% складаються з води. Тому дикому кошеняті вода може і не знадобитися, а для домашнього просто необхідна. Миска повинна бути зручною і досить глибокою, але такий, щоб малюк не міг захлинутися.
3
Щоб показати кошеняті, що знаходиться в мисці, проведіть мокрим пальцем по його носику. Якщо малюк зацікавиться - він спробує пити.
4
Постійно міняйте воду і стежте за чистотою мисок. Кошеняті потрібна лише чиста вода і свіжа їжа. Воду потрібно щодня міняти, а миски не тільки спустошувати, а й обов'язково мити.
5
Починайте годування твердими продуктами з рідкої манної каші на молоці без цукру. Варити її слід не на цілісному молоці, а на третину розбавленому водою. Консистенція такої кашки - як у рідкої сметани.
6
Умочіть палець в кашу і дайте кошеняті полизати. Він распробует смак і намагатиметься їсти сам. Коли котик почне їсти самостійно, він може занадто занурювати носик в миску. Тому кашу викладайте на блюдце тонким шаром, щоб малюк не захлинувся. Поступово консистенцію каші робіть більш густий. Коли кошеня освоїть манну кашу - вводите в його раціон рисову і гречану кашки. Спочатку подрібнюйте крупу в кавомолці, поступово переходите на цільні каші.
7
М'ясо та нежирні сорти риби слід розварювати і подрібнювати до стану пюре. Варений жовток і сир теж потрібно подрібнювати, щоб малюк не міг поперхнутися великими крихтами.
8
Вводите в раціон кошеняти овочі. Їх слід давати сирими, в тертому вигляді.
9
При необхідності переведіть кошеня на готовий корм. Щоб кошеня почав їсти сухий корм, спочатку залийте гранули теплою водою і дайте постояти, щоб вони розм'якшилися. Коли кошеня распробует смак сухого корму, поступово замініть розм'якшений корм сухим.
Зміст домашніх тварин - серйозна відповідальність. Потрібно доглядати за котом і годувати його так, щоб він міг отримувати з їжі всі необхідні вітаміни і мікроелементи, енергію і поживні речовини. Буває непросто підібрати корм для кота , бо тварина вередує і щось їсти не бажає. Спробуйте дати кішці іншу їжу - адже це жива істота зі своїми схильностями, як і люди, які теж не все їдять із задоволенням.
Інструкція
1
Не можна годувати кота їжею з людського столу. Все це знають і все ж інколи роблять таку помилку. Найкраще, що можна вибрати, щоб нагодувати кота це свіжі та натуральні продукти. Не можна давати тварині їжу, яка містить сіль, цукор і спеції, а також смажену їжу, річкову сиру рибу, кістки. Свинина і баранина теж далеко не найкращі продукти для кота .
2
В раціон кота потрібно включати пісне м'ясо. Найкраще - курка чи індичка без кісток, яловичина. Краще трохи ошпарити м'ясо окропом або відварити його, лише довівши до кипіння, щоб не давати зовсім сире. Не надто часто можна давати печінку, курячу або яловичу, приблизно раз на тиждень. Такі продукти як шлунок, серце, легені, нирки, потрібно варити, щоб не викликати у кота розлад травлення. Рибу можна давати тим тваринам, у яких проблеми з нирками, а також кастрованим кота м. Яйця - тільки варені, раз на тиждень. Зрідка можна дати коту сир, сир. Кошенятам, ще не досягли тримісячного віку, потрібно кожен день давати молоко, більш дорослим кішкам можна давати його, але вже рідше. Також тварині необхідні овочі, за винятком картоплі, які спочатку слід відварити і потім давати.
3
Готові котячі корми - хороший варіант, але купувати слід тільки хороші і якісні суміші, а не бюджетні недорогі варіанти. Дешеві корми, які відносять до економ-класу, часто шкідливі кота м, особливо кастрованим і мають проблеми з печінкою. Дорогі і якісні корми більш поживні, ніж дешеві, до того ж, вони збалансовані за всіма необхідними тварині речовинам. Зазвичай професійні та якісні корми продаються тільки в магазинах для тварин, їх назви вам можуть бути незнайомі. Дешеві комерційні корми знає кожен - всюди їх реклама. Якісні ж корми рекламуються тільки на спеціалізованих виставках.
4
Корми бувають консервованими і сухими. Якщо ви даєте тварині сухі суміші, то обов'язково стежте за тим, щоб у нього завжди була чиста і свіжа вода. Якщо кіт кастрований, то сухий корм йому, швидше за все, давати не можна. Вибираючи котячий корм, читайте етикетку, на якій написано, для кішок якого віку і породи він призначений, також там вказані й інші дані необхідні для правильного підбору. Дорослих тварин і маленьких кошенят годують різною їжею, для старих котів розроблені окремі корми.
Корисна порада
Котам необхідні речовини, які вони можуть отримати із зеленої трави, з цієї причини тварини часто їдять квіти. Обов'язково придбайте спеціальну траву для кішок в зоомагазинах. Цим ви не тільки вбережете рослини, але й забезпечите коту дуже важливі мікроелементи.