Як заохотити працівника.

Заохочення працівників є значущою складовою управлінської діяльності керівника. Воно мотивують співробітників на подальше вдосконалення їх трудової діяльності. Заохочувати слід за виконання роботи понад норму і за високу якість роботи.
Інструкція
1
В першу чергу слід добре продумати, який з видів заохочення застосуємо до організації. На нього впливає розміру фонду надбавок організаціі.Еслі у вашій організації фонд надбавок невеликий, то доведеться ретельно ранжувати заслуги заохочувані співробітників. Необхідна розробка системи заохочення. До цього можна залучити членів профспілки. Таки чином, вдасться дотримати демократію при винесенні рішення. Система заохочення повинна бути чітко прописана в статуті фірми.
2
Слід використовувати як моральні, так і матеріальні види заохочення. Ці види можна, так само, комбінувати. До моральних видам заохочення відноситься усна подяка, вручення грамоти, розміщення на дошці пошани. Воно підвищує самооцінку працівника і подає хороший приклад іншим работнікам.К матеріальним видам заохочення відносяться грошові премії, подарунки, поїздки. Вони набагато ефективніше моральних. Для більшості працівників грошову винагороду набагато більш значуща грамоти.
3
Хороші пізнання в психології допоможуть керівнику розібратися в характері підлеглих і зробити вибір на користь того виду заохочення, який краще застосувати до конкретного работніку.Все заохочення проводяться через наказ, який, в усній або письмовій формі, необхідно донести до відома колективу .
4
Розрахунок розміру матеріального заохочення виробляється, як правило, виходячи з окладу співробітника. Зазвичай, премія працівника становить від 30 до 70% від його окладу за месяц.Порядок виплат визначається в кожній організації на розсуд керівника.
Зверніть увагу
Буває так, що підлеглі звикають до матеріальних заохочень і вважають їх чимось, само собою зрозумілим. Такого не можна допускати ні в якому разі. Заохочувати слід тільки щось певне.