Як пофарбувати меблі під старовину. Як пофарбувати кухню під дерево.

Меблі , пофарбована під старовину, створює відчуття затишку і спокою. Необхідно, щоб останній інтер'єр в приміщенні поєднувався з вашими постареним предметами. Для обробки морилкою і лаком використовуйте меблі з натурального дерева або покриту шпоном. Шпон - досить тонкий матеріал, і робота з ним вимагає обережності. Перш ніж починати старити великі предмети, потренуйтеся на простий досочке або на непомітній ділянці меблів.
Вам знадобиться
  • - меблі з дерева;
  • - морилка;
  • - тканина і вата;
  • - лак;
  • - кисть або валик
  • - наждачний папір;
  • - шлифмашинка;
  • - шпаклівка для дерева;
  • - гумовий шпатель;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Підготуйте предмети до фарбування. Відкрутіть з меблів всі знімні деталі. Якщо є необхідність, то зміцните розхиталися частини, підкрутивши гвинти або промазав клеєм ПВА.
2
Видаліть обридле покриття з вашого предмета інтер'єру. Старий шар лаку необхідно сошкуріть. Для великогабаритних меблів використовуйте шлифмашинку, а невеликі предмети можна відшліфувати вручну. Спочатку використовуйте грубозернисту наждачку, а потім дрібнозернисту. Якщо меблі була покрита фарбою, то застосуєте спеціальну покупну рідина або гель для видалення фарбового шару. Потім пройдіться дрібної шкуркою по очищеної поверхні.
3
Загрунтуйте тільки ті місця, де потрібно накладення шпаклівки.
4
Зашпаклюйте тріщини і відколи. Використовуйте спеціальну шпаклівку по дереву. Її зручно наносити маленьким гумовим або пластиковим шпателем. Колір шпаклівки важливий, якщо ви плануєте покривати меблі дуже світлою морилкою, а якщо морилка насиченого кольору, то підбирати шпаклівку в тон необов'язково.
5
Підберіть морилку цікавить вас кольору. Вона може бути на водній і неводному основі. Неводна морилка швидко вбирається в дерево і може залишити розлучення, які необхідно тут же розтушовувати тампоном або кистю. Перед фарбуванням предмета потренируйтесь на простий дошці. Не маючи досвіду, використовуйте морилку на водній основі. Колір буде блідіше, але якщо наносити кілька шарів покриття, то цілком доб'єтеся необхідного ефекту.
6
Зробіть тампон для нанесення морилки. Загорніть в шматочок х/б тканини звичайну вату. Підливайте всередину тампона морилку так, щоб він був вологим, але рідина не повинна текти при натисканні. Покрийте меблі двома-трьома шарами морилки. Не тримайте тампон на одному місці, може з'явитися негарне пляма, яке важко прибрати.
7
Відшліфуйте поверхню наждачкою. Робіть це на кутах, у замочков, у ручок, на площині в декількох місцях. Імітуйте потертості, які могли б виникнути при довгому використанні даного предмета інтер'єру.
8
Покрийте меблі декількома шарами безбарвного лаку. Наносите його валиком або пензлем. Якщо ви проводите процес старіння в кімнаті, то використовуйте лак на водній основі, він не має запаху. Після пари шарів меблі необхідно знову пошкуріть дрібнозернистої наждачкою, щоб прибрати все здиблене дерев'яні волоски і задирки.
9
Накладіть остаточні два-три шари лаку і дайте предмету інтер'єру повністю просохнути.