Як приручити джунгарского хом'яка. Як зробити іграшку для карликового хом'яка.

Ви побачили його в магазині і відразу ж закохалися. І дійсно, любителів гризунів таке чудо, як маленький джунгарский хом'ячок, не може залишити байдужими. Ви принесли клітку з новим мешканцем додому, почали за ним самозабутньо доглядати, але малюк абсолютно ніяк не бажає йти з вами на контакт: нестямно пищить, забивається в будиночок і проявляє ознаки сильного занепокоєння. Так як же приручити його до рук?
Вам знадобиться
  • - горіхи,
  • - цукати.
Інструкція
1
Для початку дайте вихованцеві злегка освоїтися на новому місці. Адже для будь-якої тварини переїзд на іншу квартиру - це стрес. Що ж стосується маляток-хом'ячків, то вони і без того відрізняються досить неспокійним характером. Не варто зайвий раз травмувати його своїми ласками до тих пір, поки він остаточно не звикне в свого нового житла. Будьте терплячі.
2
Після того, як хом'ячок освоїться і буде вести себе спокійніше, можна починати налагоджувати контакт. Деякі екземпляри відрізняються надмірною товариськістю і без будь-якої сторонньої допомоги почнуть заплигувати на вашу долоню і обстежити плечі і голову. Ну а є такі, яким потрібен час, щоб звикнути до людини, тут вже нічого не поробиш. Можете почати з того, щоб запропонувати хом'яку які-небудь ласощі: горіх або шматочок цуката. Нехай тварина візьме частування прямо з вашої руки. Якщо ж скромник поки відмовляється від цього привабливої пропозиції, залиште їду в клітці і відійдіть - насильно годувати не потрібно.
3
осмілілий хом'ячка поступово потрібно приручати і до рук. Але відразу хапати його не варто, дозвольте малюкові спочатку звикнути з думкою про те, що ваші руки будуть знаходитися десь поблизу і не заподіють йому ніякої шкоди. Покладіть долоню недалеко від хом'ячка і дозвольте йому її вивчити. Він повинен звикнути до незнайомого запаху, обнюхати вас, а, можливо, навіть і спробувати на зубок. Не лякайтеся і ні в якому разі не робіть різких рухів. Через деякий час подібних «візитів» у клітку, хом'ячок обов'язково дозволить взяти себе на руки.
Зверніть увагу
Не робіть різких рухів, коли намагаєтеся зав'язати з хом'ячком знайомство. Він боїться набагато більше, ніж ви, тому будьте терплячі і дайте йому час звикнути.
Корисна порада
Якщо ви придбали відразу декількох хом'ячків, потрібно обов'язково розділити їх по різних клітинам, щоб не створювати зайвих причин для бійок і стресу.
Купуючи хом'яка, слід пам'ятати, що ці маленькі гризуни вимагають певної уваги і потребують постійного догляду. Якщо ви вирішили завести хом'яка, постарайтеся з перших же днів привчати тварину до рук - тоді хом'ячок буде спокійним, безстрашним і ручним. Хом'яки, яких правильно приручили, без побоювання йдуть на руки до людей і здатні доставити своїм господарям масу позитивних емоцій.
  1. Щоб швидко приручити хом'яка, почніть щодня годувати його з долоні. Найбільше ці тварини люблять солодкі ласощі - курагу, родзинки, різні види горіхів, чорнослив, насіння. Пропонуйте своєму хом'яку будь-яке з перерахованих вище ласощів, поклавши невелику порцію їжі на долоню. Головне - не давайте тварині ласощі просто так, чекайте, поки хом'ячок сам візьме частування з долоні. При цьому головне не робити різких рухів, постарайтеся взагалі не ворушити рукою - рано чи пізно хом'як візьме запропоноване йому частування. Як тільки смакота виявиться у нього в лапках, хом'ячок, швидше за все, втече до себе в нору.
  2. На наступному етапі вашим завданням є привчання хом'яка до безбоязно сидінню у вас на руках. Для цього перекладайте запропоноване хом'яку ласощі на самий край долоні - для того щоб забрати частування, звірятко буде змушений залізти вам на руку. З часом хом'ячок навчиться безбоязно сидіти у вас на долоні і є частування прямо там, чи не тікаючи до себе в укриття.
  3. Коли хом'як навчиться подовгу сидіти у вас на долоні, не боячись рук, спробуйте обережно накрити його зверху другий долонею. Пам'ятайте, що другу руку до хом'яку необхідно підносити ззаду - так тварина не помітить її наближення. Не торкайтеся до голови або вушках хом'яка - в більшості своїй ці звірята не люблять такого звернення. Для того щоб приручити хом'яка, потрібна неабияка частка терпіння. Але зате згодом звірок швидко звикне до вас і буде сам проситися на руки. Пам'ятайте, що хом'ячки не дуже полюбляють, коли їх перевертають на спину.
  4. Якщо ви вперше берете хом'ячка в руки, постарайтеся не піднімати його високо над поверхнею підлоги - ці звірята часто з переляку намагаються вистрибнути з рук, і тоді падіння не минути . І ще один запобіжний захід: привчаючи хом'яка до рук, не використовуйте як стимулюючого ласощі солоні горішки або кондитерські вироби (тістечка, торти, цукерки або вафлі). Організм хом'яка не пристосований до такої їжі.