Як пересадити ялинки.

Ялинки добре ростуть на помірно освітлених ділянках, воліючи тінь. Для того, щоб їх коріння не загнивали, необхідно передбачити хорошу дренажну систему. Особливо вона буде актуальна на важких глинистих ґрунтах. Торфові грунти потребують попереднього вапнування, яке має сенс проводити раз на п'ять-сім років. В іншому випадку ялинки на ділянці будуть невисокими, хирлявими, слабоветвістие, в окремих випадках у них можуть обсипатися голки.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - добрива;
  • - посадковий матеріал;
  • - вода;
  • - лопата;
  • - лійка.
Інструкція
1
Викопайте молоді їли, які хочете пересадити до себе на ділянку. Викопувати краще в лісі, там, де спостерігається явна загущенность посадок. Намагайтеся спочатку ніби окреслити квадрат зі сторонами близько 30-40 см навколо дерева. Потім, поглиблюючи штир лопати, виріжте кому землі разом з молодою ялиною. Для пересадки придатні дерева до 0,5 м заввишки, інші краще не чіпати, високий ризик, що вони не приживуться.
2
Зробіть «бовтанку», змішавши в рівних пропорціях торф, перепрілий коров'ячий гній і компостну землю. Розбавте суміш невеликою кількістю води, щоб консистенція нагадувала тісто для оладок. Занурте коріння в цю «бовтанку», потім обв'яжіть їх поліетиленом і в такому вигляді поставте ялинки у відро, прибравши в затінене місце.
3
Оберіть місце для посадки ялин. Їх краще садити біля паркану, т.к. дерева виростуть високими і можуть затінювати город, сад або квітник. Бажано, щоб прямі сонячні промені на цю ділянку потрапляли тільки ввечері: їли неважливо переносять ранковий і денний сонце.
4
Підготуйте посадочні ями розміром близько 50 куб.см. На дно покладіть товстий шар рослинного сміття (годиться все, крім бур'янів багаторічних рослин - осоту, кропиви, яглиці і пр.). В обов'язковому порядку полийте і обробіть інтавір або іншим препаратом від шкідливих комах, які можуть ховатися в рослинному смітті. Наступним шаром може бути компостній земля або перепрілий гній. Останнім - попередньо знята з місця посадки родючий грунт.
5
Висаджуйте їли рано вранці, бажано, щоб стояв похмурий день. Спорудіть тимчасову укривние конструкцію, обтягнуту темним поліетиленом. Ці дерева взагалі не люблять багато світла, а в момент пересадки особливо сприйнятливі до нього. По колу пристволового кола зробіть борозенку, внесіть в неї комплексні мінеральні добрива, що складаються з азоту, суперфосфату і калію. Рясно полийте саджанці під корінь. В наступну тиждень ялинкам показаний щоденний полив і неглибоке розпушування. Через 10-15 днів затінюють конструкцію можна прибрати.