Як вибирати апельсини.

Апельсин - це яскравий, красивий і дуже корисний фрукт. Він незамінний джерело вітамінів С, А, В1, В2, РР, а так само таких мікроелементів, як залізо, магній, фосфор, кальцій, натрій і калій. Апельсини люблять не тільки за користь, але і за солодкий, з характерною кислинкою, соковитий смак і неповторний аромат. Як же вибрірать найсолодші і смачні апельсини на прилавках магазинів?
Інструкція
1
Запитайте у продавця назва сорту і звідки його привезли. Зазвичай це пишуть на коробках або в супровідних документах. Найсолодші сорти апельсинів - це Sukkari і Mosambi. Це цукрові сорти. Кращими експортерами цитрусових вважаються США і середземноморські країни, тому що клімат там сонячний і сприятливий для зростання апельсинів.
2
Зважте плід апельсина в руці. Якщо він важче своїх співтоваришів, то значить більш зрілий. Такий апельсин - солодкий, соковитий і смачний.
3
Понюхайте апельсин. У процесі визрівання його аромат стає яскравішим. Ароматний запашний апельсин спелее і солодше інших.
4
Вибирайте невеликі апельсини. Як правило, більш дрібні плоди смачніше, ніж великі.
5
Уточніть час збору апельсинів. Плоди, які були зібрані в листопаді і грудні, не тільки найсолодші, але і зберігаються вони значно довше.
6
Подивіться на сам апельсин. Як правило, солодше апельсини з яскраво вираженим пупком. Це невеликий додатковий плід, який буває в підставі апельсина.
7
Зверніть увагу на поверхню плоду. Чим більше часу на кірці, тим він буде смачнішим. Стиглий смачний апельсин володіє трохи пухкої шкіркою, яку легко чистити. А ось щільна непориста поверхня говорить про те, що апельсину ще зріти і зріти.
8
На колір апельсина орієнтуватися не варто. Апельсини можуть бути зеленуватого відтінку, але цілком дозріли і смачними. А красивий помаранчевий яскравий апельсин може бути зроблений таким, на жаль, штучно.
9
Не варто орієнтуватися і на товсту шкірку. Дуже солодкими можуть бути і апельсинки з тонкою шкіркою.
Вибираючи в магазині цитрусові, звичайний покупець деколи і не здогадується, який сорт апельсинів тримає в руках. Знаючи якісні характеристики сорту, можна підібрати фрукти у відповідності зі своїм смаком.
На прилавках магазинів в Росії найчастіше представлені апельсини, доставлені з Марокко, Іспанії, Бразилії, В'єтнаму та Туреччини. Умовно всі ці сорти апельсинів можна розділити на кислі і солодкі.

Основні сорти апельсинів, що надходять до Росії

Сорт апельсинів «Вашингтон Невіл» виростає в Бразилії та Туреччини. Незважаючи на назву, дані фрукти не мають ніякого відношення до США. Сорт відрізняється товстою шкіркою і кисло-солодким смаком. Плоди досить соковиті, звичного помаранчевого кольору. Форма плоду округла, в нижній частині прикрашена «пупком». Переваги сорту полягають у тривалому зберіганні, відсутності кісточок і легкої очищенню. «Валенсія» - сорт апельсинів, спочатку ростуть на території Іспанії. Невибагливість рослини дозволила культивувати його і в інших країнах. Плоди апельсинового дерева цього сорту відрізняються тонкою шкіркою і злегка плескатої округлою формою. Характерна особливість сорту - крихітні точки червоного кольору, що прикрашають зовнішню поверхню плоду і його м'якоть. Апельсини мають достатньо виражений солодкий смак. Кісточки в плодах зустрічаються рідко, внутрішні мембрани товсті і твердие.Із В'єтнаму в Росію надходять фрукти сорту «Королівський апельсин» і «Bu». «Королівський апельсин» практично не відрізняється від стандартних видів. Зате «Bu» разюче відрізняється насиченою помаранчевої забарвленням і овальною формою плодів.

Сицилійські апельсини

Цитрусові із Сицилії з'явилися в Росії порівняно недавно. Особливо оригінально виглядають знамениті «корольки», м'якоть яких відрізняється яскравою палітрою. Це можуть плоди насиченого червоного або бордового кольору, часом переходить у майже чорний з червоними прожилками. Помаранчевий колір шкірки має пурпуровим відтінком. Експерти відзначають виражений кисло-солодкий смак плодів, злегка нагадує маліну.Оранжевий колір апельсина обумовлений присутністю великої кількості каротину. На відміну від більшості сортів, сицилійський «корольок» містить пігмент антоціан, додає плодам червоний відтінок. Чому апельсини Сицилії збагачуються даними пігментом, невідомо. Вирощування цього сорту в інших країнах не привело до створення культури червоного цвета.Зная, як вибрати апельсини, орієнтуючись на характерні особливості сорту, можна купувати фрукти відповідно до особистих переваг.