Як відучити дитину від суміші. Як відучити дитину від молочної суміші.

Необхідність догодовування дитини молочною сумішшю виникає у разі, якщо материнського молока не вистачає для повноцінного харчування. Однак штучне вигодовування тільки до певного періоду здатне забезпечити організм малюка необхідними вітамінами і мікроелементами. Починаючи з 3-4-х місячного віку, в раціон дитини починають вводити перший прикорм: фруктові соки та пюре. З 6 місяців - каші, сирки. В 9 місяців - м'ясні пюре. В цей період необхідність у молочної суміші відпадає, і потрібно поступово дитини відучувати від неї.
Інструкція
1
Проконсультуйтеся зі своїм педіатром, чи варто вам відмовляти дитині в суміші, якщо він її просить. Чи відповідає його рівень фізичного і психічного розвитку для іншої їжі.
2
Правильно виберіть час для отучения від суміші. У дитини можуть прорізуватися зубки, і всі його капризи будуть пов'язані з поганим самопочуттям. Крім того, переїзд, народження іншого малюка, розлучення батьків не найкращий момент для перекладу на інше харчування.
3
Замініть суміш молоком, кисломолочними продуктами. Надайте дитині зробити вибір самому з готівкових кисломолочних продуктів, так ви його простімуліруете на відмову від суміші. Майте на увазі, що малюк має свої смаки і бажання, і не завжди це співпадає з маминими смаковими уподобаннями.
4
Відучіть від споживання їжі в пляшці. Приберіть все пляшечки подалі від очей дитини, скажіть, що віддали маленьким діткам, або влаштуйте «свято пляшечки» (перев'яжіть її красивою стрічкою і урочисто вручите іншому маленькому дитинці) і він незабаром забуде про них, і перестане пити суміш. Однак робіть це поступово, дитина повинна бути внутрішньо готовий до цього. Слідкуйте за собою, самі не пийте з пляшки, наливайте рідину в склянки, чашки, діти часто наслідують дорослих.
5
Замініть суміш водою, дитина перестане «заради» води прокидатися серед ночі. Поступово звикне спати, не прокидаючись на нічне годування.
6
Днем готуйте різноманітні страви, щоб суміш швидше набридла дитині, і він сам від неї відмовився. Увечері годуєте щільніше, щоб не виникала потреба в нічному харчуванні.
7
Не піддавайтеся на маніпуляції дитини - капризи, крики. Будьте спокійні, терплячі і упевнені, що все вийде. Постарайтеся заспокоїти малюка поглаживаниями, ласкавим голосом.
8
Пам'ятайте, дитина може сам відмовитися від вживання суміші, коли буде внутрішньо готовий до цього. Будьте уважні до його потреб. Суміш, як кажуть експерти, краще цільного молока. Кисломолочні продукти теж краще давати на адаптованому молоці. Причому адаптоване молоко, як кажуть педіатри, має сенс вживати як частина щоденного молочного раціону до 3-х років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LIvQTc9tARw
Здорова дитина з самого народження здатний проспати всю ніч, не прокидаючись на годування. Схоже твердження можна зустріти в кожній другій книзі з рекомендаціями по догляду дитини . Але діти книг не читають, тому легкий перекус в 3:00 ночі не представляється їм трагедією. Однак змучені батьки залишаються далеко не в захваті від таких нічних сніданків.
Інструкція
1
Від новонародженого дитини нерозумно вимагати почекати до ранку з черговим годуванням, але ось дволітка, що прокидається порою не по одному разу, щоб підкріпитися кефіром, печивом, яблуком або чим ще серйозніше, ламає не тільки свій режим дня, але і стає серйозним випробуванням для батьків. Дитина, наситившись вночі, погано їсть днем, відмовляється від обідів і вечерь, лягає спати голодним. Зневірені батьки безуспішно шукають вихід із замкнутого кола.
2
Таке безладне харчування шкодить і дитячим зубам. Навряд чи хто вночі заморочується чищенням зубів, а пляшечка з кефіром і зовсім здатна стати прямою дорогою до каріесу.Очевідно, що користі від нічного харчування немає ніякої. Але й спроби батьків відучити дитини є по ночами зазвичай увінчуються бурхливим протестом малюка. У такій непростій ситуації варто проявити певну твердість характеру і впорядкувати дитячий режим харчування.
3
Відведіть чітко встановлений час для прийому їжі протягом дня. Все смаколики намагайтеся давати саме днем. Якщо дитина п'є по ночами солодкий кефір, перестаньте його підсолоджувати. А ось ранкову або вечірню порцію можна і підсолодити. Нагодуйте дитини ввечері живильним вечерею, наприклад, молочною кашею. Для нічного перекусу приготуйте продукти, здатні вгамувати голод, але не є ласощами. Хліб або сухарик замість печива, звичайний кефір замість солодкого йогурту, обов'язково воду. Коли прокинувся дитина зажадає від вас їжі, запропонуйте йому заздалегідь підготовлені продукти. Якщо дитина дійсно голодний, він з'їсть все, а якщо просто потурає звичкою, то вимагатиме звичне ласощі.
4
Залишайтеся непохитними. Пропонуйте дитині воду. Намагайтеся протриматися хоча б з годину. Пам'ятайте, краще пожертвувати парою ночей зараз, чому не спати найближчі місяці й роки. Якщо дитина сильно чинить опір, дайте йому звичну їжу, але не в повному обсязі. Зменшіть звичайну порцію приблизно на третину. Продовжуйте пропонувати йому днем збалансоване харчування в один і той же час, але по ночами повторюйте колишній сценарій, відсуваючи час нічної їжі все ближче і ближче до ранку, зменшуючи порції раз за разом.
5
Поступово шлунок дитини відвикне від того, що йому доводиться по ночами трудитися в повну силу і перестане будити дитини . Сон його стане тривалим і спокійним, та й ви зможете спати, не прокидаючись на непотрібні, в общем-то, годування.