Як відремонтувати вінчестер.

Вінчестер - одна з найважливіших частин будь-якого комп'ютера. Саме він містить всю інформацію, яка зазвичай дуже важлива і необхідна користувачеві. При поломці вінчестера людина може втратити набагато більше, ніж десятикратну грошову вартість диска.
Інструкція
1
Якщо комп'ютер перестав бачити жорсткий без очевидних причин, то перше, що зробіть, це від'єднайте комп'ютер від мережевого живлення і проведіть генеральне чищення всередині корпусу, особливу увагу приділіть перехідникам і сполучною проводам (шлейфам). Досить поширена така проблема, коли пил накопичується в коннекторах шлейфів, і деякі частини припиняють функціонувати. Вінчестер в даному випадку також не є винятком. Витягніть його з системного блоку, потім ретельно очистіть і продміть кожен перехідник і вхід на вінчестері. Тепер підключіть його назад і перезавантажте комп'ютер.
2
Якщо така прочищення не допомогла, то знову витягніть вінчестер, візьміть фігурну викрутку і розкрутіть гвинтики, які утримують кришку на диску, і зніміть її. Перевірте то, чи немає тріщин, сколів або інших явних поломок на внутрішньої схемою. Якщо ж зовні все в повному порядку, проведіть ретельну чистку внутрішньої частини вінчестера і підключіть його до комп'ютера по завершенні.
3
Якщо комп'ютер також не бачить вінчестер, то незалежно від того, чи знайдені були які-небудь дефекти всередині диска чи ні, прямо вирушайте в сервісний центр по ремонту комп'ютерів. Швидше за все, в ремонті вам не відмовлять, і більш того він, швидше за все, закінчиться успіхом, але будьте готові до того, що вартість ремонту може бути порівнянна з вартістю нового вінчестера. З цієї причини, якщо термін гарантії минув, а особливо важливої інформації на вінчестері немає, то подумайте, чи варто ремонт витрат на нього.
4
Якщо ж вам відмовили в ремонті, і інформація на вінчестері вам важлива або дорога, то спробуйте знайти самодіяльних фахівців в інтернеті. Так, деякі програмісти часто пропонують допомогу з відновленням інформації з «загиблих» носіїв. Природно, що ніякої гарантії надійності даного способу немає, але якщо іншого вибору немає, то варто спробувати і цей спосіб.
Причин несправностей комп'ютера може бути величезна кількість. Якщо у вас не завантажується операційна система, або вам часто доводиться її перевстановлювати, задумайтеся про необхідність протестувати ваш жорсткий диск. Через перепади напруги в електромережі страждає працездатність вінчестерів, і вони поступово (а деякі відразу) виходять з ладу.
Вам знадобиться
  • - Live CD.
Інструкція
1
Візьміть диск LiveCD будь збірки. Подібні диски можна купити в магазинах, які займаються продажем різних фільмів, ігор, програм. Також варто відзначити, що образи подібних систем без проблем можна знайти в інтернеті і записати на диск. Обов'язково всі завантажені файли перевіряйте за допомогою антивірусного програмного забезпечення, так як віруси можуть проникнути в систему. Головне, щоб диск містив програми для тестування вінчестерів різних виробників. Завантажте комп'ютер з оптичного диска, виставивши потрібний пріоритет в розділі Boot BIOS-а материнської плати.
2
Запустіть програму тестування жорсткого диска. Наприклад, програма Victoria видасть інформацію про стан вінчестера, а також протестує його на наявність BED-секторів. Збійні сектора - ознака того, що вінчестер виходить з ладу. Як правило, дана програма сканує жорсткий диск кілька годин, і час в чому залежить від обсягу диска, тому вам доведеться якийсь час почекати.
3
Якщо програма знайшла збійні сектора, скористайтеся утилітою для відновлення жорстких дисків. Наприклад, утиліта HDDRegenerator тестує вінчестер і відразу ж виправляє знайдені BED-сектора. По закінченню роботи програма виведе кількість виправлених збійних секторів. Повторіть процедуру ще раз через місяць. Якщо збійні сектора знову будуть знайдені, то, швидше за все, вінчестер доведеться міняти, так як зберігати на ньому інформацію (а тим більше встановлювати систему) не варто.
4
Якщо у вашому будинку часто моргає світло або вимикається зовсім - встановіть джерело безперебійного живлення. Через перепади напруги ви не тільки можете втратити свої дані на вінчестері, а й позбутися основних запчастин комп'ютера - блоку живлення і материнської плати.