Як зробити скріншоти.

З необхідністю зробити скріншот (моментальний «знімок» екрана) час від часу стикаються багато користувачів. Варто зауважити, що багато хто відразу починають шукати різні специфічні програми, які призначені для створення скріншотів. Але чи є в цьому така вже нагальна потреба?

У більшості випадків, звісно, немає - так як цілком можна обійтися і стандартними вбудованими засобами операційної системи Windows. І зовсім не обов'язково встановлювати на комп'ютер додатково програмне забезпечення, нехай навіть володіє найширшими можливостями. Отже, для початку слід звернути увагу на клавіатуру - на ній є спеціальна клавіша Print Screen (PrtScn), яка призначена для «фотографування» екрана.

Вона розташовується в більшості випадків в правому верхньому куті клавіатури. Існує два варіанти використання цієї клавіші. Якщо натиснути просто клавішу Print Screen, буде зроблена «фотографія» екрану повністю (разом з усіма відкритими вікнами, активними і неактивними). Якщо натиснути Print Screen в поєднанні з клавішею Alt, буде виконано "фотографування" тільки одного вікна - того, яке в даний момент є активним. Після натискання клавіші або комбінації клавіш рисунок, який представляє собою готовий знімок екрана, буде створений і поміщений в буфер обміну. Для того, щоб як-небудь ним скористатися (наприклад, відправити поштою), необхідно витягти малюнок з буфера обміну за допомогою графічного редактора.

Найпростішим варіантом графічного редактора є вже вбудований в операційну систему редактор Paint. Він не відрізняється складністю і багатофункціональністю, але для роботи зі скріншотом його можливостей буде достатньо. Ще один варіант - вставити картінку- «скріншот» у відкрите потрібний додаток (наприклад, в текстовий редактор Word). Вставивши картинку з буфера обміну в файл, необхідно її обробити (при необхідності), а потім зберегти файл у зручний вам місце на комп'ютері.