Як навчити малюка сидіти.

Молоді мами завжди діляться один з одним досягненнями дітей. Кожен новий крок у розвитку дитини - гордість для мами. І ось виникла ситуація: все однолітки вже щосили повзають, сидять, а ваша дитина не те щоб не сидить, а навіть і намагатися не збирається. Як навчити малюка сидіти?
Інструкція
1
Всі діти - різні, вони розвиваються в різному темпі, який залежить і від фортеці м'язів і від зрілості головного мозку. Поки дитина не буде повністю готовий до освоєння навику, навик цей він не освоїть. Тому, для початку, розслабтеся і вирішіть для себе, що вас не цікавлять рекорди сусідів по дитячому майданчику і що ви готові дозволити малюкові розвиватися так, як йому зручно.
2
Щоб допомогти дитині розвиватися, не обов'язково користуватися послугами професійного масажиста, більш того, є думка, що дітям без порушень розвитку такі процедури можуть і зашкодити. Зате вам буде корисно освоїти так званий мамин масаж. Він полягає в ніжному погладжуванні всіх частин тіла малюка, легкому масажі і мінімумі гімнастики. Ці дії стимулюють рецептори тіла крихти, а також допомагають налагоджувати вашу з ним зв'язок.
3
Для зміцнення м'язів спини можна частіше викладати дитину на живіт, а також дозволяти йому злегка піднімати корпус з положення лежачи на спині, тримаючись за ваші руки. При цьому повністю садити дитину не треба, ініціативу руху слід віддати йому самому.
4
Добре допомагає розвитку просте носіння на руках. При цьому корисно носити дитину як обличчям до себе, так і на стегні. Перший час доведеться притримувати спину, але, з часом, малюк почне намагатися тримати її самостійно.
5
Давайте дитині більше свободи руху, намагайтеся, щоб навколо нього завжди було багато всього цікавого. Не обмежуйте пересування дитини по дому. Малюкові буде цікаво брати участь у вашій діяльності, і це простимулює його до того, щоб пробувати сідати.
Зверніть увагу
Деякі порадники рекомендують обкладати дитину подушками або садити його в колясці, щоб підтримувати його в сидячому положенні. Але робити так - небезпечно, це призводить до надмірного навантаження на хребет, що може вплинути на майбутню поставу.
Корисна порада
Діти можуть сідати двома способами. Перший - з положення лежачи на спині, переважно за допомогою черевного преса і рук. Другий - з положення на четвереньках.