Як підключити посудомийку.

Придбання посудомийної машини дуже радісна подія. Цей побутовий прилад знімає всі турботи про миття посуду і його поява звільняє значну кількість часу для занять більш приємними і потрібними справами. Єдине що слід зробити - це правильно підключити машину до системи водопостачання, каналізації та електромережі, а також рівно встановити її і перевірити за рівнем.
Вам знадобиться
  • - розетка;
  • - мідний провід;
  • - система автоматів;
  • - розвідний двійник або трійник на систему водопостачання та каналізації.
Інструкція
1
Підключенням можна зайнятися самостійно або запросити фахівця з сервісу, який проведе монтаж згідно з технічними вимогами і правилами безпеки. Якщо ви колись підключали пральну машину, то легко самостійно впораєтеся і з підключенням посудомийній.
2
Щоб підключити посудомийну машину до електроживлення, купите розетку на 25 Ампер із заземленням, мідний провід не менше ніж на 1,5 квадрата. Проведіть окремий провід від електрощита, поставте розетку. На електрощиті встановіть окрему систему захисних автоматів.
3
Встановіть машину на постійне місце, вирівняйте, перевірте правильність вирівнювання по рівню, зафіксуйте контргайки на ніжках.
4
На систему холодного водопостачання встановіть розвідний двійник, трійник, в залежності від того що підключено ще. Все трійники і двійники продаються з контрольними кранами, тому ставити його окремо немає ніякої необхідності.
5
Посудомийну машину краще підключати тільки до холодного водопостачання, навіть якщо є функція подачі гарячої води. Гаряча вода в Російській Федерації подається огидної якості і якщо машину до неї під'єднати, то прилад не пропрацює і декількох років, а просто вийде з ладу. Хоча і в Європі абсолютно така ж ситуація, тому краще платити за електрику, ніж за дорогий ремонт або за нову посудомийну машину. Тим більше що практично всі прилади мають клас економії «А +» і споживають дуже мало електроенергії.
6
Для підключення до каналізації використовуйте розвідний двійник, трійник або подвійний, потрійний сифон. Якщо підключаєтеся за допомогою трійника, то приєднаєте шланг і скріпіть вітчизняними хомутами, китайські блискучі хомути для даної мети не підходять. При з'єднанні за допомогою сифона, вставте шланг в сифон і прикрутіть наявної в сифоні гайкою.
7
Заливний і зливний шланг з'єднувати і нарощувати не можна. Якщо вам не вистачає довжини від виробника, купите в господарському супермаркеті шланги потрібної довжини.
8
Все. Монтаж завершений. Підключіть машину до електрики, закрийте дверку і проведіть контрольний запуск без посуду. Огляньте всі з'єднання, якщо нічого не підтікає, то можна користуватися приладом за прямим призначенням. Якщо десь виявлена текти, то підтягніть всі з'єднання.

Посудомийні машини зараз з'являються практично в кожній квартирі. Однак якщо ви вперше придбали цей корисний предмет техніки, то перш, ніж почати ним користуватися, вам доведеться підключити посудомийну машину. Це цілком можливо зробити своїми руками.

Перш, ніж підключити посудомийну машину, візьміть до уваги, що продав її магазин може відмовити вам в гарантійному обслуговуванні через непрофесійну установки і підключення машини. Крім того, навіть самі докладні інструкції можуть виявитися неправильно понятими в разі, якщо у вас немає досвіду поводження з електроприладами і побутовою технікою, а неправильне підключення посудомийної машини (як і пральної) чревато затокою вашої, а можливо і сусідської квартири. Будьте обережні.

Підключати посудомийну машину необхідно в безпосередній близькості від труб водопостачання і від електричної мережі. На посудомийну машину, як і на більшість побутової техніки, при перевезенні надягають спеціальні кріплення, що перешкоджають її пошкодження під час руху. Ці кріплення необхідно зняти. В процесі установки посудомийна машина повинна займати рівне. Стійке положення і не стикатися з іншими предметами меблів або побутової техніки.

Для підключення посудомийної машини до електричної мережі вкрай бажано провести від електрощита окрему лінію проводів, включаючи запобіжник і обов'язково - заземлення. Неприпустимо підключати посудомийну машину до мережі, використовуючи подовжувач, так як він не розрахований на високі потужності енергоспоживання, якими відрізняються посудомийні машини. В кращому випадку це може привести до поломки машини або протечке, а в гіршому - до займання.

Посудомоечная машина підключається до труби з холодною водою за допомогою спеціального заливного шланга, як правило продається разом з машиною. У разі, якщо потрібна велика довжина такого шланга, можливо придбати його окремо. Подача води перекривається, а перед тим, як підключати шланг, слід відкрити кран і злити що залишилася в трубах воду. Для правильної фіксації шланга використовують спеціальні напрямні, як правило у формі букви U.

Все прокладки і з'єднувальні елементи слід перевірити на герметичність і відсутність протікання. Особливу увагу треба приділити повітряному проміжку слива, що знаходиться близько крана, і йде від нього зливному шлангу. Переливної шланг і проводить шланг повинні лежати рівно і не бути перекрученими або перетиснутій по всій своїй довжині. Перед тим, як запустити посудомийну машину з водою, рекомендується зробити пробний запуск без неї.

Все гаразд - значить, можна приступати до першого робочого запуску.