Як займатися з однорічною дитиною.

Дитина, якій виповнився рік, добре стоїть на ногах, намагається вимовляти перші слова, у нього велика кількість енергії. У цьому віці малюк починає активно пізнавати світ навколо себе за допомогою власних ручок. Як же направити все це в мирне русло?
Вам знадобиться
  • фарби пальчикові, олівці, папір, ватман, іграшки
Інструкція
1
Візьміть олівці, можна звичайні, але краще воскові і аркуш паперу. Спробуйте показати малюкові, як виконувати прості малюнки. Наприклад, сонечко або фігури. Намалюйте предмет і розкажіть, як він називається, розфарбуйте його в якийсь колір, спробуйте дати олівець малюкові, хай він сам спробує себе в ролі художника.
2
Точно так само можна використовувати пальчикові фарби. Розстеліть на підлозі велику клейонку і посадіть малюка. Покладіть перед ним лист паперу і набір пальчикових фарб. Візьміть ручку дитини і опустіть в баночку з якимось одним кольором, залиште відбиток на аркуші. Зазвичай така розвага доставляє малюкам масу задоволення.
3
Ходіть на прогулянку в жваві місця. Поцікавтеся наявністю біля будинку дитячих майданчиків, парків або розвиваючих центрів. Показуйте дитині тварин, рослини, описуйте погоду і руху людей. Можливо, що вам сподобається грати в пісочниці. Ігри з піском розвивають дрібну моторику і сприяють розвитку головного мозку.
4
Купіть великий ватман. Намалюйте на ньому алфавіт різними кольорами фарб. Показуйте малюкові щодня, під кожною з них можна наклеїти картинку із зображенням, наприклад, тварини, який називається на відповідну букву.
5
Крім цього, можете купити спеціальні книги, призначені для дітей цього віку. Їх особливість в тому, що на кожній сторінці різна за структурою поверхню. Розглядаючи картинки, дитина чіпає їх руками і отримує тактильні відчуття.
6
Можете придбати розвиваючі іграшки, які продаються в магазинах. Це і спеціальні центри з кульками, годинами, кубиками, сортери, повітряні басейни, пірамідки.
7
Дайте малюкові кілька різних за розміром пластикових контейнерів, йому сподобається вставляти їх один в одного. Можете показати дитині, як покласти всередину іграшки і вийняти назад. Діти можуть проводити за цим заняттям до 30 хвилин в день.