Як виховувати шарпея.

Шарп - собаки терплячі, але трохи вперті. Тому і власник цієї собаки повинен запастися чималим терпінням, щоб забезпечити належний догляд за шарпея і виховати чудового в усіх відношеннях пса. Але виховання - це не дресирування, а правила поведінки собаки і ... господаря по відношенню до неї.
Інструкція
1
Купуйте засоби по догляду за собакою: когтерезка, шампунь, ватяні диски для вушок, щітку для вовни. Шкурка шарпея не вимагає якогось особливого догляду, але кожного разу після їжі протирайте мордочку собаки м'яким рушником, щоб залишки їжі не скупчувалися в складочках і не ставали потім причиною запалення шкіри Купайте шарпея не частіше одного разу на 2 місяці.
2
Зверніть увагу на те, що шарпей - собаки охайні і уникають випорожнюватися там, де сплять. Тому гуляйте з цуценям до і після сну. Поступово збільшуйте час і радіус прогулянок, щоб собака встигла запам'ятати всі прилеглі до вашого будинку території. Перший час не спускайте собаку з повідця, але й не тримайте його натягнутим. Щеня повинен звикнути до того, що поводок - це символ прогулянки, а не вимушеного відходу додому.
3
Не карайте цуценя, якщо після його витівки вже пройшов якийсь час. Сваріть його тільки в тому випадку, якщо застигли на «місці злочину».
4
Відразу позначте ті території у будинку, куди цуценяті вхід заборонено (дитяча, спальня та ін.). Для цього ніколи не заводите його в ці приміщення, навіть якщо він ще зовсім маленький. У собак відмінна пам'ять, і іноді буває достатньо один раз що-небудь дозволити, щоб потім вихованець сприймав це як належне і противився вашим спробам припинити раніше дозволене дію. Тому не кладіть поруч із собою в ліжко безпорадного цуценя, якщо не хочете через кілька місяців воювати за шматок ковдри з дорослою собакою.
5
З перших днів вчіть шарпея всім командам. Так як шарпей кілька упертий і може деякі команди виконувати за настроєм, добийтеся хоча б того, щоб він беззаперечно виконував команду «до мене!». Для цього посадіть цуценя на довгий повідець, скажіть цю команду і починайте повільно і акуратно підтягувати його до себе. Після того, як собака виявиться поруч з вами, почастуєте її ласим шматочком і зніміть ошийник. Повторюйте цю процедуру кілька разів на день і обов'язково постійно заохочуйте цуценя. Після того, як собака затвердівши цей урок, ви, принаймні, будете впевнені в тому, що шарпей не загубиться в незнайомому місці, якщо, звичайно, не виникнуть якісь непередбачувані ситуації.
6
Годуйте шарпея звичайним кормом для собак. Коли у шарпея будуть змінюватися молочні зубки на постійні (в 4-5 місяців), купіть йому спеціальні іграшки або періодично давайте кістки. Якщо ви побачили, що цуценя самозабутньо гризе ніжку стільця, не лайте його, а тут же дайте йому іграшку, щоб і він не відволікався від приємного заняття, і ви були спокійні за свої меблі.